Aktualności

Ostrów Wlkp. - Policjanci i ratownicy przypominali o bezpieczeństwie nad wodą

Data publikacji 31.08.2018

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wspólnie z ratownikami WOPR Neptun w ubiegłą środę, 29 sierpnia przypominali o bezpieczeństwie nad wodą w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Jak zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie bezpiecznie spędzać czas wolny oraz jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą to główne tematy poruszane w okresie wakacyjnym przez policjantów podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Policjanci ostrowskiej jednostki cyklicznie podczas wakacji, spotykają się z dziećmi i młodzieżą, by rozmawiać o bezpieczeństwie. W środę, 29 sierpnia policyjni profilaktycy wspólnie z ratownikami WOPR Neptun przestrzegali przed zagrożeniami jakie niesie za sobą przebywanie nad wodą i w wodzie. Wspólne patrole pojawiły się nie tylko na kąpieliskach, ale również w miejscach niestrzeżonych, gdzie znajdują się zbiorniki wodne, w których kąpać się nie należy.

W ramach profilaktyki społecznej i utrwalenia wiadomości dotyczących bezpieczeństwa nad wodą dzieci otrzymały ulotki informacyjne o tym, jak wygląda tonięcie, jak pomóc osobie tonącej i jak wezwać pomoc. W ramach akcji najmłodsi plażowicze otrzymali też bransoletki z hasłem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Także policjanci komisariatów ostrowskiej Policji prowadzą działania profilaktyczne. Dzielnicowi z Odolanowa spotkali się w tym tygodniu z mieszkańcami na festynie rodzinnym „Pożegnanie Lata”. Mundurowi mówili już m. in. o bezpiecznej drodze do szkoły, przypominając zasady poruszania się po drogach i obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Podczas festynu mundurowi wręczali kamizelki i odblaskowe breloki. Natomiast policjanci z Posterunku Policji w Przygodzicach wspólnie ze Strażą Leśną z Nadleśnictwa Antonin prowadzili działania na obszarach leśnych oraz terenach przyległych do akwenów nieprzeznaczonych do kąpieli.

Mimo końca wakacji i pogorszenia pogody, wrzesień również zapowiada się słonecznie, w związku z tym przekazywane dzieciom i młodzieży informacje są nadal aktualne.

Małgorzata Łusiak/MŚ

Praca w Policji