Międzychód - Strzelał do przejeżdżającego busa - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Międzychód - Strzelał do przejeżdżającego busa

Data publikacji 08.10.2018

Zarzut narażenia życia lub zdrowia może usłyszeć mężczyzna, który strzelił z wiatrówki do przejeżdżającego auta. Podróżowały nim trzy osoby. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

6 października br. o godzinie 23.25 policjanci przyjęli zgłoszenie, że ktoś strzela  z wiatrówki w kierunku przejeżdżających aut. Do zdarzenia doszło przy ulicy 17 Stycznia w Międzychodzie. Na miejsce natychmiast podjechał patrol.

Mundurowi ustalili, że strzały padły z balkonu pobliskiego bloku. Gdy weszli do mieszkania zastali tam kilka młodych osób. Początkowo nikt nie potwierdzał faktu strzelania z wiatrówki. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu.

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli pistolet – wiatrówkę zasilaną gazem co2. Ponadto funkcjonariusze ustalili scenariusz zdarzeń. Młodzież najprawdopodobniej uprzyjemniła sobie imprezę strzelaniem z wiatrówki. W samochodzie, który został ostrzelany wybito szybę, a osobom będącym wewnątrz nic się nie stało.     

Właściciel pistoletu został przesłuchany. Śledczy sprawdzają czy zachowanie mężczyzny mogło spowodować zagrożenie dla innych, postronnych osób. Kodeks karny za spowodowanie zagrożenie dla życia i zdrowia przewiduje 3 lata pozbawienia wolności.

 

Przemysław Araszkiewicz/DPB

Praca w Policji