Nowy Tomyśl - Aresztowani za posiadanie narkotyków - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Nowy Tomyśl - Aresztowani za posiadanie narkotyków

W minionym tygodniu funkcjonariusze nowotomyskiej policji przeprowadzili dwie udane akcje, podczas których doszło do zatrzymania osób posiadających narkotyki. Sprawcami okazali się mieszkańcy powiatu nowotomyskiego. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 200 gramów amfetaminy oraz ponad 100 gramów marihuany.

21 listopada br. policjanci z Posterunku Policji w Lwówku, pozyskali informację o posiadaniu przez jednego z mieszkańców substancji psychotropowych. W celu zweryfikowania tych informacji policjanci udali się na teren posesji, w której miał przebywać mieszkaniec. Po przybyciu na miejsce, policjanci zauważyli mężczyznę poruszającego  się rowerem w obrębie tej posesji. Na widok policjantów, zaczął uciekać na rowerze. Już chwile później mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy.  Jak się okazało, zatrzymanym mężczyzną był 30-letni mieszkaniec Lwówka, a przyczyną ucieczki było posiadanie przed niego narkotyków. Policjanci ujawnili przy mężczyźnie blisko 100 gramów amfetaminy.

Świetnym instynktem mogą pochwalić się również funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego nowotomyskiej komendy. 23 listopada br. podczas patrolu na terenie Opalenicy, uwagę policjantów zwrócił kierujący pojazdem marki Ford Transit na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Nerwowe zachowanie kierującego wzbudziło w policjantach pewne podejrzenia. Jak się później okazało były one słuszne. Mianowicie kierowca Forda, którym okazał się być 27-letni mieszkaniec Opalenicy, posiadał przy sobie blisko 0,80 g amfetaminy, a także prowadził pojazd znajdując się pod wpływem narkotyków. Ponadto podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli ponad 2 g haszyszu oraz ponad 100 g marihuany.

Sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz odpowiedzą za popełnienie przestępstwa z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani.

 

 

Joanna Jerzewska/PG