KWP - Podsumowanie działań NURD 2018 - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Podsumowanie działań NURD 2018

Działania kontrolne wielkopolskich policjantów w ramach akcji NURD zostały już zakończone. W efekcie skontrolowanych zostało 750 pojazdów, w tym najwięcej, bo aż 544 to samochody osobowe.

28 listopada br. w trakcie 24 godzin, funkcjonariusze z całej Wielkopolski odnotowali 1050 wykroczeń, nałożyli 402 mandatów, odebrali 67 dowody rejestracyjne oraz 4 prawa jazdy, z czego jedno było za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Do najliczniejszych wykroczeń tego dnia należało nieprawidłowe zachowanie pieszych. 140 z nich przekraczało jezdnię w miejscach niedozwolonych, 40 przekraczało jezdnię w niewłaściwy sposób.

Rowerzyści również nie pozostają bezkarni. Odnotowano 37 wykroczeń z udziałem rowerzystów, gdzie 22 przypadki dotyczyły jazdy po chodniku, a 5 po przejściu dla pieszych.

Wiele do życzenia pozostawia także zachowanie kierowców wobec pieszych czy rowerzystów. Policjanci zarejestrowali aż 65 wykroczeń z tym związanych. Niepokojącym faktem jest, że w 61 sytuacjach dotyczyły one przekroczenia prędkości w obrębie przejść dla pieszych.

Cały czas apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę, aby na drogach nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

 

 

Piotr Garstka