Piła - Zatrzymany za włamanie i kradzież - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Piła - Zatrzymany za włamanie i kradzież

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Mężczyzna odpowie za włamanie do sklepu monopolowego i kradzież alkoholu i papierosów. Pokrzywdzony oszacował starty na kwotę ponad pół tysiąca złotych. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

o zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 stycznia br. w centrum miasta Piły. Do jednego ze sklepów monopolowych, po uprzednim uszkodzeniu drzwi wejściowych wszedł nieznany sprawca. Łupem amatora cudzego mienia padło kilka butelek z alkoholem oraz wyroby tytoniowe. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad pół tysiąca złotych. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Śledczy przeanalizowali kompleksowo zebrany materiał i wpadli na trop włamywacza, którym okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. 13 stycznia br. pilscy kryminalni zatrzymali mężczyznę na terenie Trzcianki. Przyznał się do popełnionego czynu. Oświadczył, że na pieszo przyszedł do Piły i gdy był już na miejscu, postanowił włamać się do sklepu, ponieważ chciał się napić alkoholu i zapalić papierosa.

Zatrzymany to 34-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia. Był już wielokrotnie karany za kradzieże i włamania. 

 

 

Żaneta Kowalska/PG