Leszno - Odpowie za dwa przestępstwa i wykroczenie - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Leszno - Odpowie za dwa przestępstwa i wykroczenie

Data publikacji 18.01.2019

Wjechał w zapakowane auto, będąc nietrzeźwym i nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Mowa o 53-letnim mieszkańcu Leszna. Teraz grozi mu między innymi bardzo wysoka kara pieniężna, co najmniej trzy letni zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat więzienia.

17 stycznia br. dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji na terenie dzielnicy Gronowo. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący dostawczym volkswagenem, podczas omijania zaparkowanej toyoty, uderzył w tył pojazdu.

W trakcie wyjaśnień okazało się, że kierujący dostawczakiem był w stanie znacznego upojenia alkoholowego. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna kierował pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 53-letni mieszkaniec Leszna.

Teraz odpowie za dwa przestępstwa: kierowania w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, a także za wykroczenie spowodowania zagrożenia w ruchu, czyli kolizję drogową. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia.


Monika Żymełka/DPB