Wicemistrzowie Polski VI Mistrzostw Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Piłce Nożnej Halowej „ Konwój Cup 2019”

Data publikacji 21.05.2019

W dniach 17-19 maja w Białobrzegach odbyły się VI Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych w Piłce Nożnej Halowej „KONWÓJ CUP 2019”. Organizatorem turnieju był Wydział Konwojowy KWP w Radomiu. Po ceremonii losowania drużyna Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu trafiła do grupy C razem z WK Szczecin, WK Łódz, WK Bydgoszcz.

Pierwszy mecz rozegrała z WK Szczecin przegrywając spotkanie 3-0.

Drugi mecz z WK Łódź zakończył się zwycięstwem 4-0.

O wyjściu z grupy miał zdecydować trzeci mecz rozgrywany z WK Bydgoszcz i zakończył się zwycięstwem 3-0.

Drużyna z Poznania w ćwierćfinale zmierzyła się z reprezentacją WK Radom, którzy w zeszłym roku zdobyli Mistrzostwo Polski Wydziałów Konwojowych. Po bardzo zaciętym meczu wygrali 2-0 i awansowali do najlepszej czwórki turnieju.

W półfinale zmierzyły się drużyny z WK Poznań oraz WK Katowice. Drużyna z Poznania wygrała spotkanie 2-0 i awansowała do finału.

Mecz finałowy rozegrała z WK Rzeszów - przegrywając nieznacznie 3-2

W meczu o trzecie miejsce zespół z Katowic pokonał WK Wrocław i zdobył brązowy medal.

Oprócz pucharu i srebrnych medali nagrodę indywidualną za najlepszego zawodnika turnieju otrzymał sierż. szt. Marcin Karczyński  z WK Poznań (Ogniwo w Śremie).

Reprezentacja Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu składała się z następujących zawodników: