Poznań - Niebiescy dzieciom - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Poznań - Niebiescy dzieciom

Data publikacji 18.06.2019

W niedzielę pod poznańską Arenę przyszły tysiące ludzi na festyn zorganizowany przez Policję. Impreza odbyła się po raz osiemnasty. "Niebiescy dzieciom" zbierali pieniądze na rzecz Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Black Hawk, Hummer, Rosomak, więźniarka Służby Więziennej, pojazdy policyjne i Straży Pożarnej to nie jedyne atrakcje jakie czekały w niedzielę na uczestników festynu. Atrakcje przygotowane przez zaprzyjaźnione służby i instytucje skierowane były do uczestników  w każdym wieku. Funkcjonariusze i przedstawiciele różnych podmiotów prowadzili akcje informacyjno-edukacyjną dla najmłodszych oraz seniorów.

Dzieci miały szeroki uśmiech wspinając się na drabinkę strażacką, czy ścigając się na torze przeszkód przygotowanym przez funkcjonariuszy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Dodatkowo możliwość wejścia do służbowych pojazdów Służby Ochrony Kolei, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Więziennej, Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej, czy Żandarmerii Wojskowej wraz z włączeniem sygnałów cieszyło wszystkich uczestników.

Straż Graniczna, jak co roku pojawiła się z psem służbowym i robotem pirotechnicznym IBIS, który zwracał na siebie uwagę uczestników.

W tym roku festyn został wsparty dodatkowo przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości prezentując stanowisko edukacyjne i wystawę o Powstaniu Wielkopolskim oraz Autostradę Wielkopolską i Skodę AutoLab, którzy prowadzili edukację dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wykorzystując liczne symulatory.

Znaczną rolę odegrały także punkty przygotowane przez Pogotowie Ratunkowe i Enea Operator w zakresie udzielania pierwszej pomocy, tak aby każdy zarówno dziecko, jak i dorosły potrafił pomóc w sytuacji zagrożenia dla życia i zdrowia.

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji prowadzili akcję pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Dzieci miału okazję wziąć udział w konkursach i zdobyć nagrody.

Dla fanatyków konkretnego sprzętu były przygotowane stanowiska z bronią, jak i oczywiście specjalna atrakcja – śmigłowiec policyjny Black Hawk. Ponadto stanowisko przygotowane przez ekipę z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Krzesin, ma którym było można poznać specyfikę pracy pilotów F-16 i nie tylko.

Oczywiście całość przedsięwzięcia została wzbogacona występami artystycznymi przygotowanymi przez Dom Kultury Stokrotka w Poznaniu, licznymi pokazami służb m.in. zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy przez funkcjonariuszy Grupy Realizacyjnej, przy użyciu psów służbowych, czy pokaz posłuszeństwa. Swoje umiejętności zaprezentowali także funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Państwowej Straży Pożarnej prowadząc działania ratunkowe. Na zakończenie odbył się pokaz Grupy Realizacyjnej polegający na odbiciu zakładników z autobusu miejskiego, który został przejęty przez niebezpiecznego przestępcę. Muzycznie festyn został wzbogacony o koncert Norbiego i Zespołu Black & Night.

Należy pamiętać, że festyn został zorganizowany celem wsparcia małych pacjentów. Tak jak w poprzednich edycjach prowadzonej przez nas imprezy zebrane środki ze zbiórki i licytacji, która została uruchomiona przez Fundację Dar Szpiku na Allegro zostaną przekazane na rzecz szpitala dziecięcego im. K. Jonshera. 

Licytacje jeszcze trwają! Zachęcamy do wzięcia udziału, by zostać właścicielem wyjątkowego vouchera na zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, piłki nożnej Lecha Poznań wraz z podpisami, czy koszulki i piłek z podpisami piłkarzy ręcznych, koszulki startowej Kamila Stocha z podpisem.

https://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=6625&page=1

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a tych którzy nie dotarli zapraszamy za rok, bo znów tam będziemy!

https://www.facebook.com/pg/Wielkopolska-Policja-490196604470342/photos/?tab=album&album_id=1282593535230641

  • Śmigłowiec policyjny Black Hawk podczas festynu Niebiescy dzieciom