Kalisz - Areszt za usiłowanie rozboju - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Kalisz - Areszt za usiłowanie rozboju

Na 3 miesiące do aresztu trafił 24-latek, za który usiłował dokonać rozboju w jednym ze sklepów na terenie Kalisza. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Do zdarzenia doszło 30 czerwca br. około godziny 16:00. Do jednego ze sklepów na terenie Kalisza wszedł młody mężczyzna. Napastnik grożąc nożem sprzedającej tam kobiecie, zażądał wydania pieniędzy znajdujących się w kasie. Dzięki zdecydowanej postawie pracownicy, mężczyzna nie osiągnął zamierzonego celu. Pracownicy ochrony wezwani na miejsce przez kobietę, ujęli sprawcę przestępstwa i przekazali policjantom. 24-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Następnego dnia kaliszanin usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

3 lipca br. Sąd Rejonowy w Kaliszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo, Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

 

 

Anna Jaworska - Wojnicz/PG