Gostyń - Odpowiedzą za fałszowanie polis ubezpieczeniowych OC - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Gostyń - Odpowiedzą za fałszowanie polis ubezpieczeniowych OC

Przez ponad 2 lata dwóch agentów ubezpieczeniowych fałszowało polisy ubezpieczeniowe aby uzyskać korzyść majątkową. Na ich trop wpadli policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą gostyńskiej komendy. Sprawa trafiła do sądu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Proceder wykryli gostyńscy policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą. Była to sprawa wielowątkowa i wielomiesięczna poprzedzona długotrwałą pracą operacyjną policjantów. Sprawa, o której mowa to przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów, polegające na poświadczaniu nieprawdy.

Dwóch agentów ubezpieczeniowych – 26 i 60 letni mieszkańcy naszego powiatu, wystawiając polisy ubezpieczeniowe krótkotrwałego ubezpieczenia pojazdów poświadczali w nich nieprawdę uzyskując z tego korzyść majątkową. Proceder trwał ponad dwa lata, rozpoczął się w styczniu 2016 roku, a zakończył w kwietniu 2018 roku. Mężczyźni łącznie osiągnęli korzyść majątkowa o łącznej kwocie 15 189 złotych. Dzięki wielomiesięcznej i rzetelnej pracy policjantów zebrane dowody pozwoliły na wszczęcie śledztwa oraz przedstawienie ponad 2000 zarzutów z art 271 § 3 KK.

Sprawa trafiła do sądu. Sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

KPP Gostyń/PG