Chodzież - Areszt za znęcania - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Chodzież - Areszt za znęcania

Policjanci z Chodzieży zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad konkubiną. Kobieta od roku była bita, znieważana, grożono jej pozbawieniem życia. Za przestępstwo to grozi 5 lat więzienia. Sąd na wniosek śledczych i prokuratury zadecydował, że najbliższe 2 miesiące oprawca spędzi w areszcie.

1 września br. dyżurny chodzieskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która poprosiła przypadkową osobę o wezwanie policji w związku z pobiciem jej przez konkubenta. Natychmiast na miejsce skierowano dwie załogi policjantów. Okazało się, że chwilę wcześniej kobieta została dotkliwie pobita przez swojego partnera, który uciekł przed przyjazdem funkcjonariuszy. Dwie policjantki pozostały z pokrzywdzoną w mieszkaniu i wezwały na miejsce karetkę pogotowia, natomiast policjanci udali się w poszukiwaniu oprawcy.

Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w celu wykonania szczegółowych badań. Mężczyzna został zatrzymany w rejonie promenady Jeziora Miejskiego w Chodzieży. Stamtąd trafił do izby wytrzeźwień w Pile. Następnego dnia usłyszał zarzut znęcania się nad konkubiną. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

 

 

Karolina Smardz-Dymek/PG