Aktualności

Śrem - Rozpoczęcie roku z wyróżnieniami dla uczniów klas policyjnych

Data publikacji 06.09.2019

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych wręczył Klaudiuszowi Bartkowiakowi, uczniowi klasy policyjnej, pamiątkowy medal. Wspólnie ze Starostą Śremskim oraz Dyrektorem tej placówki mianował też młodzież z klas policyjnych na stopień kadeta, starszego kadeta i nadkadeta.

2 września br., około godz. 12.00, na boisku szkolnym rozpoczęła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego dla społeczności Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

Jest to jedyna szkoła w powiecie śremskim z klasami o profilach związanych ze służbami mundurowymi i poprzez współpracę ze śremską Policją, strażą pożarną i jednostką wojskową promowane są tam zawody policjanta, strażaka i żołnierza. Dlatego też na poniedziałkowej uroczystości rozpoczynającej nowy rok szkolny nie mogło zabraknąć przedstawicieli służb mundurowych, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Śremie insp. Sławomirem Jądrzakiem.

Szef śremskich stróżów prawa, wspólnie ze Starostą Śremskim Zenonem Jahnsem oraz Dyrektorem Szkoły Marią Bychawską, wręczył Klaudiuszowi Bartkowiakowi, uczniowi klasy o profilu policyjnym, pamiątkowy medal za działalność prospołeczną i w ten symboliczny sposób podziękował mu za aktywność, zaangażowanie w życie szkoły oraz rozwijanie zainteresowań związanych z zawodem policjanta. Następnie Komendant wspólnie ze Starostą oraz Panią Dyrektor mianowali uczniów klas policyjnych na stopień kadeta, starszego kadeta i nadkadeta. Młodzież otrzymała, świadczące o awansie, pagony do umundurowania. Wyróżnieni w ten sposób uczniowie spełnili wymagania dotyczące awansu zawarte w szkolnym regulaminie.

Komendant Jądrzak, który zabrał głos podczas uroczystości odniósł się do faktów historycznych i tegorocznego jubileuszu 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Zaprosił jednocześnie całą społeczność szkolną do obejrzenia okolicznościowej wystawy zorganizowanej z tej okazji, która został zaprezentowana podczas uroczystości rozpoczęcia roku. A od wczoraj jest też eksponowana w gablotach na szkolnych korytarzach Zespołu Szkół Technicznych.

 

 

Ewa Kasińska/PG

  • 1 #1
  • 1 #2
  • 1 #3