Aktualności

Chodzież - Policjanci zabezpieczyli tytoń i spirytus bez akcyzy - video

Data publikacji 15.10.2019

Policjanci z Chodzieży przy współpracy z kolegami z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali 43-letniego mężczyznę. Przewoził on spore ilości krajanki tytoniowej oraz spirytusu bez banderoli. Za wejście w konflikt z prawem oraz uszczuplenie na szkodę Skarbu Państwa odpowie przed sądem.

Do zatrzymania doszło 11 października br. Policjanci otrzymali informację, że przez powiat chodzieski przejeżdżać będzie samochód z nielegalnym towarem. Około godziny 8.00 na drodze krajowej zauważono jadący w kierunku Poznania bus. Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego chodzieskiej Policji zatrzymali go do kontroli drogowej. W części ładunkowej citroena policjanci znaleźli 18 worków jutowych krajanki tytoniowej o wadze 366 kilogramów oraz 112,5 litra spirytusu o stężeniu alkoholu 83 proc., a wszystko to bez polskich znaków akcyzy.    

Mieszkaniec powiatu złotowskiego został zatrzymany i przewieziony do chodzieskiej Policji. Równolegle policjanci ze Złotowa przeprowadzili przeszukanie mieszkania mężczyzny. Tam ujawnili 600 sztuk papierosów bez banderoli.
 
43-latek poniesie odpowiedzialność karną zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy i tym samym narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie należności w łącznej kwocie ponad 382 000 złotych.  Grozi mu do 3 lat więzienia.

Karolina Smardz-Dymek/DPB

Ładowanie odtwarzacza...