Września - Policjanci odzyskali BMW skradzione w Niemczech - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Września - Policjanci odzyskali BMW skradzione w Niemczech

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni odzyskali skradziony samochód osobowy o wartości ponad 300 tysięcy złotych oraz zatrzymali 60-letniego obywatela Litwy.

7 października br. policjanci Wydziału Prewencji podczas patrolowania miasta zauważyli osobowe BMW na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu na widok oznakowanego radiowozu nagle zjechał w teren pobliskich nieużytków gdzie zatrzymał pojazd. Doświadczeni mundurowi postanowili podjąć interwencje i sprawdzić legalność pochodzenia pojazdu. Kierowca BMW na widok zbliżającego się radiowozu nagle wysiadł z auta i pobiegł w stronę pobliskich zarośli.

Policjanci podjeli pościg za mężczyzną, który zakończył się sukcesem. Szybko okazało się, że wrzesińscy funkcjonariusze mieli przysłowiowego nosa. Luksusowe BMW zostało utracone na terenie Niemiec.

60-letni mężczyzna obywatel Litwy  został zatrzymany i usłyszał zarzut paserstwa. Pojazd wart ponad 300 tysięcy złotych został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

 

 

Adam Wojciński/PG