Aktualności

Ostrów Wlkp. - Ponad 130km/h. Przekroczona ilość punktów karnych - kolejni kierujący stracili prawa jazdy

Data publikacji 21.10.2019

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego cały czas monitorują drogi miasta i powiatu pod kątem kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza te, dotyczące dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze odebrali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących w obszarze zabudowanym ograniczeń. Prawo jazdy stracił też mężczyzna, który przekroczył dozwoloną ilość punktów karnych.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana m.in. z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, ostrowscy policjanci każdego dnia kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierujący na drogach naszego miasta i powiatu.

W ubiegłym tygodniu, 16 października policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali o ponad 50km/h za szybko. 42-latek i 28-latek z powiatu ostrzeszowskiego na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania pojazdami, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Dzień później, 17 października policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego. 20-latek kierujący samochodem marki Peugeot Boxer pędził w terenie zabudowanym 130km/h.

18 października, prawo jazdy straciła 41-latka z gminy Sieroszewice. Kierująca pojazdem marki Volvo przekroczyła dozwoloną prędkość o 56km/h.

19 października ostrowska drogówka zatrzymała kierowcę BMW. 59-latek z powiatu Ostrzeszowskiego pędził ponad 130km/h.

Uprawnienia do kierowania pojazdami stracił też 24-letni mieszkaniec Raszkowa. Mężczyzna w okresie od roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy przekroczył dozwoloną ilość punktów karnych.

Przypominamy, że dopuszczalny limit punktów karnych dla kierującego, posiadającego prawo jazdy przez okres powyżej 1 roku, wynosi 24 . Po przekroczeniu tej liczby sporządzany jest wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy (kierowany jest on na egzamin sprawdzający, test teoretyczny i praktyczny).

W przypadku kierowcy, który posiada prawo jazdy krócej niż rok, limit punktów wynosi 20. Po jego przekroczeniu sporządzana jest decyzja administracyjna o cofnięciu prawa jazdy z wnioskiem o skierowanie go na ponowny kurs.

Małgorzata Michaś/MŚ