Aktualności

Piła - Policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców i 7 piratów drogowych

Data publikacji 03.12.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców. „Rekordzistą” okazał się mężczyzna, który zdecydował się prowadzić swój motorower, mając w wydychanym powietrzu blisko 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali aż 7 piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o 50 km. Wszyscy stracili prawa jazdy. Rekordzista pędził blisko 130 km/h. Mundurowi przebadali na trzeźwość blisko 2 tys. kierowców. Pilscy policjanci zapowiadają, że akcje, które mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców oraz piratów drogowych będą kontynuowane.

W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie pilskim, zatrzymali 9 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych oraz jednośladów. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem marki Romet, 45-letni mieszkaniec Wyrzyska, który w wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu.

Mundurowi podczas weekendowych działań zatrzymali na terenie powiatu pilskiego 7 piratów drogowych, którzy podróżowali samochodami osobowymi. Każdy z nich przekroczył prędkość o ponad 50 km w terenie zabudowanym. Rekordzista podróżując samochodem marki Renault Clio 29-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego pędził blisko 130 km/h! Wszyscy stracili natychmiast prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

Apelujemy o rozwagę!!! Każdy nietrzeźwy kierowca oraz pirat drogowy to potencjalny zabójca!!! Dlatego też apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o mądrość i zdrowy rozsądek!!! Pilscy policjanci zapowiadają, że akcje, które mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców oraz piratów drogowych będą kontynuowane.

Żaneta Kowalska/DPB