Kalisz - Przekazanie darów dla Hospicjum w Rożdżałach - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Kalisz - Przekazanie darów dla Hospicjum w Rożdżałach

W Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu funkcjonariusze oraz pracownicy Policji spotkali się na corocznym „opłatku”. W trakcie wigilijnego spotkania gościem honorowym był insp. Konrad Chmielewski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, który korzystając z okazji, przekazał w imieniu Wielkopolskiej Policji paczki dla Hospicjum w Rożdżałach.

Coroczne spotkania opłatkowe w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu, to już tradycja. To czas podziękowań za cały rok wspólnej pracy i złożenia świątecznych życzeń. Podczas wigilijnego spotkania miało miejsce ważne wydarzenie – przekazanie prezentów od Wielkopolskiej Policji podopiecznym Hospicjum w Rożdżałach.

Policjanci i pracownicy Policji wiedzą, że pomagać można na wiele sposobów np. oddając krew, biegając w szczytnym celu, czy jadąc w sztafecie rowerowej na rzecz chorego kolegi. Co roku wielkopolscy policjanci włączają się w wiele akcji dobroczynnych, na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Jednym z takich przedsięwzięć jest Mikołajkowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej, którego organizatorem od sześciu lat jest Komenda Miejska Policji w Kaliszu. Drużynom uczestniczącym w tej imprezie oprócz zwycięstwa przyświeca jeszcze jeden cel - uszczęśliwienie innych. W tym roku uczestnicy turnieju oraz Prokuratura Rejonowa w Kaliszu, która dołączyła do akcji, przygotowali prezenty dla podopiecznych hospicjum domowego dla dzieci. Każda z dwunastu paczek została przygotowana z myślą o konkretnym dziecku. Mamy nadzieję, że te drobne upominki przyniosą chwilę radości obdarowanym.

W ten wyjątkowy czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia mundurowi z całej Wielkopolski postanowili również wesprzeć osoby dorosłe przebywających w Hospicjum w Rożdżałach. Przygotowane paczki ze środkami higienicznymi, opatrunkami i artykułami spożywczymi przekazał na ręce dyrektora hospicjum Wiesława Majewicza, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski.

 

Dominika Pupkowska-Bral