Września - Areszt za rozbój i pobicie - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Września - Areszt za rozbój i pobicie

Policjanci z Wrześni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się rozboju oraz pobicia za co najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Rozbójnicy byli już wcześniej karani, a dodatkowo jeden z nich groźbą chciał wpłynąć na zmianę zeznań pokrzywdzonego.

31 grudnia 2019 roku po godzinie 18:00, wrzesińscy policjanci odebrali zgłoszenie o incydencie do którego doszło przy ulicy Wiśniowej we Wrześni. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dwóch mężczyzn najpierw go pobiło, a potem zabrali mu telefon i pieniądze.

Wartość poniesionych strat materialnych wyniosła łącznie 370 złotych, natomiast fizycznie 42-letni mieszkaniec Wrześni odniósł obrażenia w postaci otarć skóry, oraz stłuczenia twarzy i żeber. Wskazanymi mężczyznami, którzy dokonali tego rozboju byli wrześnianie w wieku 55 oraz 42 lat. Zostali oni zatrzymani tego samego dnia na ul. Wiśniowej we Wrześni.

Podczas gromadzenia materiałów do tej sprawy okazało się, że zatrzymani napastnicy również dokonali pobicia 52-latka, który był w towarzystwie okradzionego mężczyzny. Jednak w pobiciu uczestniczyła jeszcze 47-letnia mieszkanka Wrześni. Wynikiem pobicia były obrażenia w postaci powierzchniowych urazów głowy oraz stłuczenie twarzy i nosa.

Po zsumowaniu wszystkich składowych tej sprawy Prokurator Rejonowy we Wrześni wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Biorąc pod uwagę dodatkowe wątki czyli, że 42-latek działał w recydywie oraz 55-latek był już wcześniej karany oraz groźbą chciał wpłynąć na zeznania pobitego mężczyzny, Sędzia przychylił się do prokuratorskiego wniosku. Natomiast wobec 47-latki zastosowano policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się.

 

 

Adam Wojciński/PG