Aktualności

Turek - Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu

Data publikacji 10.01.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu dostawczego Mercedes Sprinter, wartości blisko 100 tys. złotych. Samochód został skradziony kilka godzin wcześniej w powiecie Starachowickim. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

5 stycznia 2020 roku policjanci z Turku otrzymali informacje od funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach o tym, że na terenie gminy Dobra może znajdować się pojazd skradziony kilka godzin wcześniej na terenie powiatu Starachowickiego. Podjęte działania przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Dobrej pozwoliły zatrzymać trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Skradziony pojazd miał założone tablice rejestracyjne od innego samochodu.  Na miejscu policjanci zabezpieczyli  samochód osobowy, w którym ujawniono przedmioty służące do popełnienia przestępstwa.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 29, 30 i 34 lata  pochodzą z województwa mazowieckiego. Dodatkowo okazało się, że jeden z mężczyzn poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 2 miesięcy. Jeszce tego samego dnia wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przekazani policjantom z KPP w Starachowicach, gdzie usłyszeli zarzuty.

Sąd w świetle zgromadzonych dowodów zastosował wobec wszystkich mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Zatrzymanym mężczyzno grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Mateusz Latuszewski/MŚ