Oborniki - Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój - video - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Oborniki - Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój - video

Data publikacji 13.01.2020

Policjanci z Rogoźna zatrzymali 29-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna usiłował zmusić ekspedientkę do wydania pieniędzy z kasy. Gdy kobieta odmówiła, postanowił zabrać dwa telefony, które leżały na ladzie sklepowej. Za rozbój w warunkach recydywy grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym  z Rogozińskich sklepów monopolowych 8 stycznia br. Ok. godziny 21:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie o zamaskowanym mężczyźnie, który chciał wymusić na sprzedawczyni wydanie pieniędzy z kasy przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Gdy ta ich mu nie wydała, ukradł dwa telefony, które leżały na ladzie sklepowej i następnie uciekł.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna posługiwał się atrapą broni.

Kolejnego dnia podejrzewany o rozbój mężczyzna był już w rękach rogozińskich policjantów. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Rogoźna, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo, które popełnił w warunkach recydywy kodeks karny przewiduje do 15 lat więzienia.

Izabela Leśnik/MŚ

Ładowanie odtwarzacza...