Koło – Policyjny nos Miki nie zawodzi - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Koło – Policyjny nos Miki nie zawodzi

Data publikacji 13.01.2020

Kolejne sukcesy Miki – psa policyjnego i kolejne wykryte narkotyki. Przed sądem odpowiedzą dwaj 19-latkowie zatrzymani przez kolskich policjantów z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset gramów środków odurzających i psychotropowych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kole pracując nad sprawą, wytypowali osoby, które na terenie powiatu kolskiego miały handlować narkotykami. 9 stycznia br. funkcjonariusze przystąpili do działania. W czynnościach udział wziął przewodnik psa oraz Mika – policyjny pies do wykrywania narkotyków. Mika “służąc” w kolskiej komendzie zaledwie miesiąc, już dwukrotnie skutecznie wywęszyła środki odurzające.

Jak się okazało, przypuszczenia mundurowych co do posiadania narkotyków przez dwóch młodych mężczyzn, były słuszne. W odnalezieniu środków prawnie zabronionych i tym razem pomogła Mika, której umiejętności okazały się bardzo skuteczne. Pierwsze narkotyki policjanci znaleźli na terenie gminy Grzegorzew. Tam policjanci zabezpieczyli marihuanę w postaci suszu roślinnego. Była ona schowana w  kotłowni w wygaszonym piecu. Kolejne środki odurzające oraz psychotropowe Mika wywęszyła w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji w gminie Dąbie. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 300 gramów środków odurzających i psychotropowych.

Dwaj podejrzani o posiadanie narkotyków 19-latkowie zostali zatrzymani przez kolskich kryminalnych. Jeden z nich usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, za które grozi do 3 lat więzienia, drugi zaś z uwagi na większą ilość posiadanych narkotyków, usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za które grozi mu aż do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto na wniosek Prokuratury, sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt.

Weonika Czyżewska/DPB

  • Mika - policyjny pies do wykrywania narkotyków wraz ze swoim przewodnikiem
  • Mika - policyjny pies do wykrywania narkotyków wraz ze swoim przewodnikiem
  • Mika - policyjny pies do wykrywania narkotyków wraz ze swoim przewodnikiem