Aktualności

Piła - Policjanci zatrzymali włamywaczy i odzyskali skradzione mienie

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Szydłowie wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Piły. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego. Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia oraz materiały budowlane o wartości blisko 10 tys. zł. Policjanci w znacznej części odzyskali skradzione mienie. Zatrzymanym mężczyznom w wieku 25 i 33 lat grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 lutego br. na terenie gminy Szydłowo. Nieznani sprawcy poprzez uszkodzenie drzwi do domu jednorodzinnego, weszli do środka i ukradli elektronarzędzia oraz materiały budowlane. Pokrzywdzony oszacował starty na kwotę blisko 10 tys. złotych. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Szydłowie przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile na bieżąco zbierali informacje w sprawie. Po przeanalizowaniu zebranego materiału, śledczy wpadli na trop włamywaczy, którymi okazali się mieszkańcy Piły. Mężczyźni zostali zatrzymani 7 lutego br. w godzinach popołudniowych na terenie miasta Piły.

Amatorzy cudzego mienia przyznali się do włamania, jednak nie potrafili wytłumaczyć przyczyn swojego postępowania. Policjanci w znacznej części odzyskali skradzione mienie, które trafi z powrotem do właściciela. Zatrzymani to mieszkańcy Piły w wieku 25 i 33 lat. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia. 

 

 

Żaneta Kowalska/PG