KWP – Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole w Plewiskach - video - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole w Plewiskach - video

Data publikacji 14.02.2020

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odwiedzili młodzież w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach. Celem spotkania i warsztatów z uczniami była profilaktyka bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzień Bezpiecznego z Internetu podsumowali Wojewoda Wielkopolski Pan Łukasz Mikołajczyk, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster oraz Przewodniczący Rady Gminy Komorniki Pan Marian Adamski.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu regularnie odwiedzają młodzież szkolną na terenie Wielkopolski. 13 lutego br. zorganizowali „Dzień Bezpieczeństwa” w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach.

Tego typu akcje organizowane są regularnie przez Wielkopolską Policję w celu podniesienia świadomości dzieci i młodzieży w tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Z uwagi na fakt obchodzonego dwa dni wcześniej ogólnoeuropejskiego „Dnia Bezpiecznego Internetu”, głównym tematem poruszanym podczas zajęć był problem cyberprzemocy.  

Zajęcia dla uczniów przeprowadzili eksperci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Pani Kurator Sądu Rejonowego Poznań – Grunwald i Jeżyce, która szczegółowo omówiła zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich. Należy również zwrócić dużą uwagę na to, że uczniowie uczestniczący w zajęciach podeszli do sprawy bardzo poważnie, pokazując tym samym swoją świadomość z niebezpieczeństw na jakie są narażeni w sieci oraz biorąc chętnie aktywny udział w zajęciach. Prowadzący zajęcia podkreślili, że właśnie sama młodzież w ramach profilaktyki rówieśniczej powinna uświadamiać swoich kolegów i koleżanki o zagrożeniach, gdyż są oni najlepszym dostarczycielem takiej wiedzy. 

Po części warsztatowej przyszedł czas na oficjalne podsumowanie przedsięwzięcia, w którym udział wzięli zaproszeni goście: Wojewoda Wielkopolski Pan Łukasz Mikołaczyk, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster oraz Przewodniczący Rady Gminy Komorniki Pan Marian Adamski. Całą uroczystość jako gospodarz imprezy  poprowadziła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach Pani
dr Marlena Woźniak.

Kolejny „Dzień Bezpieczeństwa” już za nami, lecz pamiętajmy, że musimy być ostrożni cały czas bo niebezpieczeństwo może zaskoczyć Nas w najmniej oczekiwanym momencie, tak naprawdę w każdym miejscu, a wiedzy, która może nas przed nim uchronić nigdy nie jest za dużo.


Andrzej Karpiński/Dominika Pupkowska-Bral

 

Ładowanie odtwarzacza...