Piła - Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Piła - Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa

Data publikacji 14.02.2020

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy przy współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Krajence zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kradzież 75 litrów paliwa z samochodu ciężarowego. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu 25-letniemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku lutego br. Nieznany sprawca z samochodu ciężarowego zaparkowanego na terenie prywatnej firmy ukradł 75 litrów paliwa. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy.

Funkcjonariusze na bieżąco analizowali wszystkie uzyskane informacje w sprawie. Przy współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Krajence śledczy wpadli na trop złodzieja, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Piły. Został on zatrzymany 12 lutego br. na terenie powiatu złotowskiego. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Dodał, że przyjechał swoim autem na teren prywatnej firmy w Pile. Odkręcił korek wlewu do zbiornika paliwa znajdujący się po stronie pasażera pojazdu i za pomocą różnego rodzaju sprzętów przelał paliwo do zbiorników, które miał ze sobą. Mężczyzna oświadczył, że ukradł paliwo, ponieważ ma trudną sytuację finansową.

Zatrzymany to 25-letni mieszkaniec Piły. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

podkom. Żaneta Kowalska/IL