Chodzież - Multirecydywista w rękach policjantów - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Chodzież - Multirecydywista w rękach policjantów

Data publikacji 23.06.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali mieszkańca Piły, podejrzanego o szereg włamań do altan działkowych na terenie Chodzieży. Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw w warunkach multirecydywy. Grozi mu nawet kilkanaście lat więzienia.

Ma 41 lat i już spore doświadczenie w złodziejskim procederze. Ostatnio niepokoił właścicieli chodzieskich ogródków działkowych. Włamywał się do altan i pomieszczeń gospodarczych na terenie różnych ogrodów działkowych, skąd rabował wszystko, co wpadło mu w ręce. Jego łupem padały narzędzia, elektronarzędzia, sprzęt RTV i AGD, ale także artykuły spożywcze i alkohol.

18 czerwca podejrzewany mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał 20 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.  Według niego robił to tylko i wyłącznie z chęci uzyskania szybkich pieniędzy. Straty oszacowane przez pokrzywdzonych właścicieli poszczególnych altan zostały oszacowane na łączną kwotę blisko 25 tysięcy złotych.   

Mężczyzna ma przeszłość kryminalną, dopuścił się przestępstw działając w warunkach multirecydywy. Oznacza to, że sprawca uprzednio skazany w warunkach recydywy dopuścił się podobnego przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia kary. Teraz grozi mu nawet piętnaście lat więzienia.

Karolina Smardz-Dymek/DPB