KWP - Inauguracja sezonu letniego - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Inauguracja sezonu letniego

Data publikacji 29.06.2020

Punktualnie o godzinie 12 na linii mety Jeziora Malta przy udziale Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej, a także przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej i WOPR-u, odbyła się inauguracja sezonu letniego.

Wakacje to czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Jednak aby po 2 miesiącach królowały tylko dobre wspomnienia, należy pamiętać o bezpieczeństwie. To właśnie był motyw przewodni wystąpień zaproszonych gości.

Poza informacjami o tym, jak rozsądnie spędzać czas w trakcie wakacji, zebrane osoby miały okazję zobaczyć pokaz umiejętności policjantów z Komisariatu Wodnego Policji, strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz WOPR-u. Wielkopolska to blisko 800 jezior, także miejsc do relaksu nie brakuje. Policjanci  Komisariatu Wodnego to służba na wodzie, kontrola osób korzystających ze sprzętu pływającego, wędkarzy. Natomiast policjanci ruchu drogowego jak co roku, będą także sprawdzali stan techniczny autokarów.

Pamiętajmy aby dbać o swoje bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą. Wspólnie zadbajmy aby statystyki utonięć w tym roku były jak najniższe.

Maciej Święcichowski