KWP – Poznań Motor Fest z udziałem Wielkopolskiej Policji - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Poznań Motor Fest z udziałem Wielkopolskiej Policji

Wśród setek samochodów marek z całego świata, na Poznań Motor Fest można było podziwiać również policyjne pojazdy. Wielkopolscy policjanci oprócz prezentacji sprzętu na co dzień wykorzystywanego w służbie, rozmawiali z odwiedzającymi targi o bezpieczeństwie.

W dniach 27-28 czerwca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wielbiciele pojazdów mieli okazję podziwiać wspaniałe eksponaty. W tym przedsięwzięciu brali również udział policjanci z garnizonu wielkopolskiego, którzy prezentowali uczestnikom specjalistyczne wyposażenie Policji, w szczególności pojazdy wydziałów ruchu drogowego, Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu i Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu.

Ponadto policjanci rozmawiali z odwiedzającymi targi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą, a także co niezwykle ważne w sezonie letnim, bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego. Każda forma wypoczynku wiąże się z odpowiedzialnym zachowaniem za siebie i innych,
w szczególności teraz, w okresie pandemii Covid -19. Nasza czujność musi pozostawać nadal na wysokim poziomie, a w przerwie wakacyjnej absolutnie nie można o niej zapominać.

Wydział Prewencji KWP w Poznaniu/DPB