Piła - Zatrzymany po włamaniu do myjni samochodowej - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Piła - Zatrzymany po włamaniu do myjni samochodowej

Data publikacji 09.07.2020

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali sprawcę włamania do myjni samochodowej. Mężczyzna dostał się do automatów wrzutowych i zabrał kasetki z pieniędzmi. Straty jakie powstały w wyniku włamania wyceniono na 10 tys. złotych. 27-latek trafił do tymczasowego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile pracowali nad sprawą włamania do samoobsługowej myjni samochodowej. Nieznany sprawca dostał się do automatów wrzutowych, skąd zabrał kasetki z bilonem w kwocie blisko 1,5 tys. złotych. Ponadto straty poniesione w wyniku działania włamywacza zostały wycenione przez właściciela na kwotę 10 tys. złotych.

Już następnego dnia pilscy kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca Piły. Śledczy ustalili, że mężczyzna działał wspólnie ze swoim znajomym. Jego tożsamość jest znana policjantom, a zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

27-latek usłyszał zarzut włamania, a Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 10 lat.

Jędrzej Panglisz/DPB