Aktualności

Środa Wlkp. - 30-latek z ecstasy, amfetaminą i marihuaną usłyszał zarzuty

Data publikacji 16.09.2020

Kryminalni ze Środy zabezpieczyli woreczki z marihuaną oraz pojemniki z amfetaminą i tabletkami ecstasy. Wszystkie środki psychotropowe były w aucie 30-letniego mieszkańca gminy Zaniemyśl, który natychmiast trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci zespołu do walki z przestępczością narkotykową ze Środy Wlkp. zebrali sporo materiału, który świadczył o tym, że 30-latek z gminy Zaniemyśl zajmuje się rozprowadzaniem narkotyków. Kryminalni 19 sierpnia br. zaplanowali zatrzymanie mężczyzny. Nastąpiło to na terenie powiatu poznańskiego. Podczas przeszukania jego auta, śledczy znaleźli sporo różnego rodzaju środków odurzających. Nie brakowało woreczków z marihuaną, pojemników z amfetaminą i tabletkami ecstasy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty używane do przygotowywania porcji narkotyków do dalszej sprzedaży.

Policjanci ustalili również, że bmw należące do 30-latka posiadało nieprawidłowe tablice rejestracyjne i numery identyfikacyjne VIN, a do pojazdu nie zostały dopełnione formalności celno-administracyjne. Auto zostało zabezpieczone na poczet przyszłej kary, a sprawca przestępstwa trafił do policyjnego aresztu. O wysokości kary dla niego zadecyduje sąd.

 

Edyta Kwietniewska/PG