Złotów - Poszukiwany 32-latek trafił do zakładu karnego - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Złotów - Poszukiwany 32-latek trafił do zakładu karnego

Data publikacji 05.01.2021

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali sprawcę tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 28 sierpnia ubiegłego roku w miejscowości Złotów. Na łuku drogi kierowca osobowego BMW w wyniku niedostosowania prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył prawym bokiem w przydrożne drzewo. Na skutek uderzenia pasażerka pojazdu zginęła na miejscu. 32-latek widząc skutki zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonym zbieg z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 32-latek poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Złotowie został zatrzymany.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 28 sierpnia 2020 r. w miejscowości Złotów przy drodze wyjazdowej w kierunku miejscowości Międzybłocie.

Tego dnia złotowscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym osobowego BMW, którym miały poruszać młode osoby. Jak się okazało, 32-letni mieszkaniec gminy Zakrzewo na łuku drogi w wyniku niedostosowania prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył z ogromną siłą w przydrożne drzewo.

Na skutek zderzenia dwójka pasażerów została zakleszczona w pojeździe. Niestety jadąca z przodu 20-letnia mieszkanka powiatu złotowskiego na skutek poniesionych obrażeń zginęła na miejscu.

Prowadzący pojazd mieszkaniec gminy Zakrzewo widząc skutki nieodpowiedzialnej jazdy zbiegł z miejsca zdarzenia i do chwili zatrzymania ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wczoraj 4 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego i Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali poszukiwanego 32-latka.

Dziś mężczyzna został doprowadzony do oddziału zewnętrznego Zakładu Karnego w Czarnem w Złotowie. Teraz oczekuje na dalsze czynności procesowe prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Złotowie. Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku prowadzi złotowska prokuratura.

 

Maciej Forecki/PG