Ludzie i ich pasje

Adrian KRAMARCZYK

W latach 90-tych wśród chłopców panowała ogólna fascynacja aktorstwem Jean- Claude Van Damme’a. Był autorytetem niemalże każdego chłopca, który z pasją oglądał filmy z jego udziałem. I natychmiast rodziła się myśl, aby uprawiać sztuki walki, tak jak „On”.  Podobnie było w przypadku Adriana Kramarczyka. Miał wtedy 16 lat, kiedy zapisał się do klubu sportowego Polonia 1912 Leszno do sekcji boksu i kickboxingu. Szybko okazało się, że to utalentowany zawodnik. Początkowo reprezentował klub na poziomie regionalnym, z czasem na krajowym, wielokrotnie brał udział w turniejach towarzyskich i memoriałach.

Początkowo bardziej fascynował go boks, jednak po około dwóch latach bliższy jego sercu stał się kickboxing. W 2014 roku zdobył uprawnienia instruktorskie sportów walki i zajął się trenowaniem zawodników w swoim klubie. Z czasem jego trener zaproponował mu, aby spróbował także swoich sił w sędziowaniu obu dziedzin sportowych. Okazało się, że ma predyspozycje do bycia sprawiedliwym i obiektywnym sędzią, nade wszystko mającym na uwadze zdrowie młodego zawodnika. Kilka lat temu zdobył uprawnienia sędziego przypieczętowane przez Polski Związek Kickboxingu i Polski Związek Bokserski.

Obecnie jest członkiem zarządu klubu sportowego Polonia 1912 Leszno. Pełni funkcję trenera, sędziego i asystenta Trenera Kadry Wojewódzkiej Kickboxingu Cecylii Pudlickiej.

Aktualnie w klubie pod jego okiem trenuje około 30 zawodników w wieku od 6 do 50 lat. Przez te wszystkie lata śmiało może przyznać, że wytrenował kilkudziesięciu zawodników, a wielu z nich zdobyło zaszczytne miejsca na podium i było medalistami mistrzostw Polski, Europy i świata oraz zwycięzcami turniejów towarzyskich.

Jak twierdzi, swój sportowy sukces oraz niesłabnące zamiłowanie do boksu i kicksboxingu zawdzięcza wieloletniemu trenerowi Albinowi Pudlickiemu. To on ciągle zachęca go do nieustannego rozwoju sportowego i reprezentowania klubu na arenie przede wszystkim krajowej.