Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Reaguj na hejt w Internecie!

  Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o tym? Może sam jesteś ofiarą hejtu i nie wiesz jak sobie z tym poradzić?

 2. KWP - Nowi policjanci w szeregach wielkopolskiej policji

  Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliły 82 osoby. Nowo przyjęci do służby, policjantki i policjanci, złożyli ślubowanie. Te uroczystości na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie całego województwa wielkopolskiego.

 3. Leszno - Policjanci zabezpieczyli tysiące nielegalnych papierosów i litrów spirytusu

  Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli nielegalny spirytus i papierosy. W magazynie znajdowało się ponad 3 tysiące litrów alkoholu i blisko 300 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zarzut w tej sprawie usłyszał 56-letni mieszkaniec gm. Święciechowa. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 4. KWP – Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Skorzystaj z poniższego wzoru!

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 5. Wolsztyn - Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

  Z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie skontaktował się mieszkaniec miasta, informując o życia jego pracownika. W trakcie rozmowy dyżurny jednostki ustalił, że pracownik jest kierowcą ciągnika siodłowego i przebywa na terenie Niemiec. Mężczyzna uskarżał się na kłucie w okolicy serca i paraliż kończyn dolnych, a nie znając języka nie był w stanie sam wezwać pomocy. Dyżurny za pośrednictwem specjalistycznej komórki Komendy Głównej Policji natychmiast skontaktował się ze stroną niemiecką. Jak się okazało pomoc przyszła w samą porę.

 6. KWP - Zbiórka krwi Policyjnych KREWniaków

  Za nami kolejna zbiórka krwi zainicjowana przez policyjnych KREWniaków. Policjanci, pracownicy Policji i mieszkańcy Poznania podczas kilku godzin oddali ponad 15 litrów czerwonego płynu ratującego życie. Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy!

 7. KWP - Nowi policjanci w Wielkopolsce

  Po raz kolejny w tym roku, na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim jednak trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej, który pozwoli im zdobyć kompetentną wiedzę i umiejętności.

 8. Poznań - Zatrzymany, poszukiwany trzema listami gończymi

  Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. Podejrzany od pięciu lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymany został przez mundurowych w trakcie pracy dorywczej na budowie. Teraz najbliższe 11 lat spędzi w areszcie.

 9. Poznań - Sprawcy przestępstwa nad Rusałką - zatrzymani

  Kryminalni z jeżyckiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w sierpniu br. zaatakowali 24-latka. Do zdarzenia doszło w biały dzień nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu. Napastnicy pobili i okradli mężczyznę, a następnie uciekli. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

 10. Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z okazji Święta Służby Cywilnej

  Z okazji Święta Służby Cywilnej Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka składa serdeczne życzenia wszystkim Pracownikom Policji garnizonu wielkopolskiego.