Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. Wągrowiec - Policjant uratował mężczyznę w sytuacji zagrożenia życia

  Asp. sztab. Marek Lewandowski na co dzień pracujący w Komisariacie Policji w Skokach będąc na urlopie usłyszał, że na sąsiedniej posesji doszło do wybuchu. Natychmiast wybiegł ze swojego domu, wyważył drzwi i uratował znajdującego się wewnątrz mężczyznę.

 2. Poznań – Policjant z OPP w Poznaniu na podium LOTTO Duathlon Energy Rumia

  Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu Adrian Stempniak stanął na podium LOTTO Duathlon Energy zdobywając tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii. Zawody odbyły się w miniony weekend w Rumi.

 3. KWP - Mistrz Polski w Wyścigach Samochodowych należy do policyjnej grupy SPEED

  Przemek Kaźmierczak służy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Należy do grupy SPEED. Policjant w tym roku został Mistrzem Polski w Wyścigach Samochodowych, starując w klasie 2 Dywizji Narodowej, jako kierowca teamu wyścigowego Devil-Cars Racing Team. Przemek jechał samochodem Suzuki Swift GTi.

 4. Poznań - Narkotykowa plantacja w mieszkaniu

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zabezpieczyli u jednego z mieszkańców Plewisk krzewy konopi indyjskich i susz marihuany o szacunkowej wartości blisko 30 tys. złotych. Mężczyzna uprawiał narkotyki w profesjonalnych warunkach, w domowym zaciszu. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 5. Piła - Policjant po służbie zatrzymał dilera

  Funkcjonariusz po służbie wspólnie z kolegą zatrzymał dilera narkotykowego. Podczas ujęcia mężczyzna przygotowywał narkotyki do dalszej sprzedaży. 24-latkowi z gminy Wyrzysk grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wspólnie z nim zatrzymano nieletniego, którego dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.

 6. Gniezno - Pijany jechał z dziećmi, spowodował kolizję

  Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 45-letni kierowca mazdy, który jadąc z dwójką dzieci spowodował kolizję. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności.

 7. Interwencja w domu zakonnym przy ul. Wronieckiej w Poznaniu

  W związku z toczącą się dyskusją na portalach społecznościowych odnośnie przebiegu interwencji na terenie domu zakonnego Salezjanów, która została zarejestrowana a film zamieszczony w sieci, informujemy, że funkcjonariusze działali na miejscu w związku z otrzymanym zgłoszeniem od samych Salezjanów. Nadmieniamy, że nie było to pierwsze zgłoszenie, a na przestrzeni tylko kilku ostatnich miesięcy interwencji było co najmniej kilka.

 8. KWP - W całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust

  W całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Obostrzenia zostają rozszerzone na cały kraj.

 9. ZADBAJ O SIEBIE I INNYCH - SKORZYSTAJ Z APLIKACJI „KWARANTANNA DOMOWA”!

  To bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Dzięki niej można potwierdzić swoje miejsce pobytu. Ale to nie wszystko. Aplikacja pozwala na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest szybkie dotarcie do dużej ilości osób.

 10. KWP - 30-lecie kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

  W kościele garnizonowym w Poznaniu odbyła się w piątek msza w związku z 30-leciem posługi kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Latem 1990 roku ks. prałat Stefan Komorowski został ustanowiony kapelanem.