Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Plażowej

  13-14 czerwca 2018 roku w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Plażowej. Honorowy patronat nad zawodami objął Komendant Główny Policji i Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza. Zawody te wpisane są w harmonogram wydarzeń sportowo-rekreacyjnych i zawodów policyjnych na rok 2018 zatwierdzony przez Komendanta Głównego Policji.

 2. KWP – Zacięta rywalizacja w trakcie wojewódzkich eliminacji „Patrol Roku 2018” - video

  Zakończyły się eliminacje wojewódzkie do XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2018”. Zawody honorowym patronatem objął Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Zwycięzcy tegorocznych zmagań dostąpią zaszczytu reprezentowania wielkopolskiego garnizonu Policji w ogólnopolskim finale zawodów, rozgrywanym tradycyjnie już jesienią w Szkole Policji w Słupsku.

 3. Szamotuły - Od interwencji domowej do zarzutów za włamanie i kradzież marihuany

  Trzy osoby usłyszały zarzuty w związku z łamaniem przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. 28-latek za uprawę ponad 70 krzewów konopi indyjskich, natomiast dwóch młodych mieszkańców gminy Wronki za włamanie i kradzież nielegalnych „roślinek”. Cała sprawa zaczęła się od pozornie codziennej interwencji domowej.

 4. Pleszew - Wspólna akcja służb nad zalewem w Gołuchowie

  Zbliżają się wakacje, dlatego policjanci, ratownicy medyczni i wodni oraz strażacy ochotnicy zorganizowali spotkanie dla dzieci i młodzieży. Prelekcja na temat bezpieczeństwa nad wodą, odbyła się nad zalewem gołuchowskim. To już kolejna wspólna akcja służb ratowniczych z terenu powiatu pleszewskiego.

 5. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 6. Kalisz - Policjanci uratowali człowieka

  Szybkie działanie policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej KMP w Kaliszu pozwoliło na uratowanie mężczyzny, który znajdował się w rzece Prośnie. Sierż. szt. Mateusz Strzyż oraz sierż. Artur Kowalski wskoczyli do wody i wciągnęli go na brzeg. Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

 7. Ostrów Wlkp. - Poległym w służbie - cześć Ich pamięci!

  13 czerwca na cmentarzu w Nowych Skalmierzycach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji poświęcenia nagrobka tragicznie zmarłego policjanta Policji Państwowej post. Jana Stachelskiego.

 8. Śrem - Policjanci zatrzymali narkotykowy duet i zabezpieczyli ponad 3 kg nielegalnego towaru - video

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zabezpieczyli ponad 3 kg różnych narkotyków o łącznej czarnorynkowej wartości około 130 tys. złotych i zatrzymali 23-letniego dilera oraz 30-letnią kobietę, u której mężczyzna zaopatrywał się w nielegalny towar. Narkotykowy duet został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 9. Leszno - Odpowiedzą za kradzież z tira ponad 50 telewizorów

  Policjanci z Leszna ustalili sprawców włamania do naczepy ciągnika siodłowego i kradzieży 56 telewizorów wartych ponad 60 tysięcy złotych. Kilkumiesięczne gromadzenie przez funkcjonariuszy materiału dowodowego doprowadziło do ogłoszenia zarzutów czterem mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego w wieku od 18 do 36 lat. Grozi im do 10 lat więzienia.

 10. Krotoszyn - Kolejny nielegalny punkt gier hazardowych zlikwidowany

  Kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych zostały zarekwirowane przez krotoszyńskich policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego z Kalisza. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 automaty do gier. Za przestępstwo karno-skarbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Praca w Policji