Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Aids

Wideo

Najczęściej czytane

 1. Poznań - Policjanci pomogli 2,5 letniej dziewczynce

  Policjanci z Poznania wracając po służbie do domu, zauważyli na chodniku leżące dziecko. Okazało się, że nie oddycha. Natychmiast udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Na szczęście cała historia zakończyła się szczęśliwie.

 2. KWP - Wielkopolscy KREWniacy spoKREWnieni służbą

  Kolejny raz w tym roku wielkopolscy KREWniacy zbierali krew. Tym razem zbiórka odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Przez cały dzień - policjanci i pracownicy cywilni Policji, mieli szanse podzielić się najcenniejszym darem życia – swoją krwią. Łącznie uzbierano 13,5 litra, a chętnych do oddania były 32 osoby. Kolejna zbiórka już niedługo w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 3. KWP - Uroczyste pożegnanie Dowódcy Plutonu odchodzącego na emeryturę

  Po 25 latach służby w mundurze, w całości spędzonych w Oddziale Prewencji Policji KWP w Poznaniu, na emeryturę odszedł asp. sztab. Maciej Hoffmann. W uroczystej zbiórce uczestniczyła kadra kierownicza OPP oraz policjanci 4 Kompanii.

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Poznań - Napadli na bank i uciekli z zakładnikiem na poligon - FOTO

  W centrum Poznania doszło do napadu na bank z użyciem broni palnej. Napastnicy wzięli zakładników, a następnie uciekli na teren poligonu w Biedrusku, gdzie próbowali się ukryć. Tak przedstawiał się scenariusz ćwiczeń, w których udział wzięli policjanci Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Szkolenie odbyło się 20 lutego br. na terenie poligonu wojskowego w Biedrusku. Zajęcia zostały przygotowane przez Wydział Kadr i Szkolenia we współpracy z Wydziałem Dochodzeniowo - Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

 6. KWP - Szkolenie dla policyjnych kierowców

  W czwartym tygodniu lutego br. na terenie Ośrodka Doskonalenia Jazdy w Kaliszu odbyła się kolejna część szkolenia dla policjantów, którzy podczas służby prowadzą pojazdy uprzywilejowane. Funkcjonariusze na specjalnie przygotowanym obiekcie ćwiczyli różne niebezpieczne sytuacje, które mogą ich spotkać na drodze.

 7. KWP - Podpisanie umowy na modernizację komendy w Lesznie

  Siedziba policjantów w Lesznie już niedługo będzie zmodernizowana, a funkcjonariusze będą mieli do swojej dyspozycji również strzelnicę i salę ćwiczeń. Umowa z wykonawcą – firmą Dutkowiak Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego - została dziś podpisana przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego, nadzorującego program modernizacji Policji w Wielkopolsce.

 8. KWP - IX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH W PIŁCE HALOWEJ IM. PODKOM. ANDRZEJA STRUJA ZA NAMI

  W dniach 7-9 lutego br odbył się IX Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej im. podkom. Andrzeja Struja w Warszawie. Policjantki z Wielkopolski odniosły kolejny sukces i stanęły na podium. Po zaciętej walce zajęły 3 miejsce. Turniej zorganizowano po raz dziewiąty, a liczba uczestników stale rośnie. W tym roku rywalizowało 67 drużyn z 10 krajów, w tym 6 zespołów kobiecych. Na boiskach zobaczyć można było reprezentacje różnych formacji i instytucji z Polski oraz takich krajów jak: Białoruś, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Mołdawia, Ukraina, Rosja, Rumunia i Wielka Brytania.

 9. TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  W poniedziałek (19 lutego 2018 r.) rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W wielu miejscach w całej Polsce będzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną. Punkt pomocy dla poszkodowanych zostanie uruchomiony również w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Włączają się w nią sądy, prokuratury, Policja, prawnicze samorządy zawodowe oraz liczne organizacje pozarządowe.

 10. Ostrów Wlkp. - Policjanci zatrzymali oszustki działające metodą "na policjanta"

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa metodą „na policjanta”. Kobiety podające się za policjantki, wchodziły do mieszkań pod pozorem przeszukania lub zabezpieczenia kart kredytowych, informując ich właścicieli, że mogą mieć oni związek z przestępstwem. Zatrzymane „fałszywe policjantki” usłyszały już zarzuty, za które grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Praca w Policji