Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Kwartalnik "Policja w Wielkopolsce"
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie

Najczęściej czytane

 1. Poznań - Zareagował na krzyki i wołanie o pomoc

  Jechał samochodem w dniu wolnym i usłyszał wołanie o pomoc. Bez chwili namysłu postanowił pomóc kobiecie, której idący ulicą mężczyzna wyrwał telefon. Po krótkim pościgu obezwładnił go i przekazał kolegom pełniącym służbę. Tak właśnie zareagował st. sierż. Jacek Lewicki z Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Poznaniu, który udowodnił że policjantem jest się zawsze.

 2. Czarnków/Trzcianka – Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

  Dwaj aresztowani, zlikwidowana plantacja konopi indyjskich oraz przechwycenie 4 kilogramów gotowego narkotyku - to efekt działań przeprowadzonych w ostatnich dniach przez policjantów z Komisariatu Policji w Trzciance oraz Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 3. KWP – Wojewódzkie obchody Święta Policji w Poznaniu

  Na Placu Mickiewicza w Poznaniu 19 lipca odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W uroczystości objętej honorowym patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki oraz pracownicy Policji garnizonu wielkopolskiego.

 4. Złotów - Weszli do płonącej przyczepy kampingowej, by ratować ludzkie życie

  Szybka interwencja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie pozwoliła uratować życie 22-latka, który próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna wywołał pożar przyczepy kampingowej, w której się zabarykadował. Zdecydowana reakcja złotowskich policjantów pozwoliła uniknąć desperatowi śmierci w płomieniach.

 5. KWP - Życzenia dla wielkopolskich policjantów

 6. KWP – Zapraszamy do Szreniawy!

  W niedzielę 16 lipca br. w godzinach od 10.00 do 17.00 w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu we współpracy z gospodarzem organizuje przedsięwzięcie o charakterze edukacyjno-rekreacyjnym - Niedziela w Muzeum. Bezpieczeństwo Naszą wspólną sprawą. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 7. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. KWP – Za nami XV Międzynarodowe Mistrzostwa Policjantów w Pływaniu Długodystansowym.

  Na jeziorze Kierskim jak co roku rozegrane zostały XV Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym. Zawody zorganizowane były przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu w ramach 50-go Międzynarodowego Maratonu Pływackiego „Wpław przez Kiekrz 2017”. Nagrodą dla najlepszych policyjnych zawodników miały być puchary od Komendanta Głównego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

 9. Grodzisk Wlkp - Pościg za pijanym kierowcą zakończony w polu kukurydzy

  Rakoniewiccy dzielnicowi ruszyli w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ostatecznie wszystko miało swój koniec w polu zboża i kukurydzy. Jak się okazało, 42-latek uciekający przed policjantami był kompletnie pijany. W dodatku mężczyzna kierował pojazdem bez wymaganego prawa jazdy, a w jego organizmie płynęła krew z zawartością ponad 3 promili alkoholu. Zgodnie z prawem mężczyzna odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co w myśl nowo obowiązujących przepisów czyn ten stanowi przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. Poznań - "Poeta" włamywacz w rękach policjantów

  Policjanci z Poznania zatrzymali poznaniaka podejrzewanego o kradzieże z włamaniem. Został złapany kilka godzin po swoim ostatnim występku. Podczas rozmowy z policjantami, mężczyzna przyznał się między innymi do kradzieży kielicha mszalnego z zakrystii, który został przez niego zwrócony dzień później. Za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Praca w Policji