Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. XIV Mistrzostwa Polski Policji w Wędkarstwie Spławikowym
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Asy Bezpieczeństwa
Kwartalnik "Policja w Wielkopolsce"
Policjant który mi pomógł
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa

Najczęściej czytane

 1. KWP - Z podziękowaniami dla odchodzących na emeryturę

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński uroczyście żegnał się z policjantami i pracownikami Policji, którzy opuszczają szeregi wielkopolskiej Policji. To już kolejna w tym roku pożegnalna uroczystość dla emerytów.

 2. KWP - Ślubowanie nowo przyjętych w szeregach wielkopolskiej Policji

  Po raz trzeci w tym roku w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim jednak trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej, który pozwoli im zdobyć kompetentną wiedzę i umiejętności.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. Leszno - Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

  Leszczyńscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie gospodarstwa rolnego w okolicach Kościana. W pomieszczeniach gospodarczych ujawnili elementy kilkunastu pociętych samochodów skradzionych na terenie Niemiec. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z tym przestępczym procederem. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 5 lat więzienia.

 5. KWP – Uroczysta gala programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”

  Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z młodzieżą zakończyli kolejny etap programu profilaktycznego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. W ramach projektu uczestnicy wykonali prace plastyczne oraz przygotowali spot multimedialny na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas uroczystej gali w poznańskim Multikinie.

 6. Śrem - Policjanci prezentowali swój nowy nabytek, aby w ruchu drogowym było bezpieczniej

  Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, podczas spotkania z dziennikarzami lokalnych mediów, zaprezentowali działanie nowego urządzenia, które będzie wykorzystywane przez mundurowych dbających o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 7. Nowy Tomyśl - Policjanci odzyskali samochód za 420 tys. zł

  Policjanci z Posterunku Policji w Lwówku zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który ukradł na terenie Niemiec samochód wart 420 tys. zł. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 8. Piła - Pilski policjant zdobył Puchar Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu

  St. post. Krzysztof Mrozek, policjant na co dzień pełniący służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Pile zdobył Puchar Polski w zawodach w Brazylijskim Jiu-Jitsu w kategorii Masters No Gi, w wadze 76 kg. To już kolejne mistrzostwo pilskiego policjanta w tej dziedzinie sztuk walki.

 9. Oborniki - Działania „MOTOCYKLE”

  Policjanci obornickiej drogówki wsparci funkcjonariuszami z KMP Poznań i KPP Szamotuły wraz ze strażnikami leśnymi i żołnierzami Żandarmerii Wojskowej z Poznania przeprowadzili wspólne działania pod kryptonimem „MOTOCYKLE”. Celem akcji było ograniczenie ilości kierujących motocyklami i „quadami”, którzy swoją jazdą naruszają obowiązujące przepisy prawne.

 10. KWP - Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego

  Przy pomniku Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę mordu dokonanego przez sowieckich i nazistowskich okupantów. W ten sposób wielkopolscy policjanci, wraz z licznie przybyłymi gośćmi, uczcili pamięć swoich poprzedników – funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP.

Praca w Policji