Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Poznaj swoje prawa
Głuchoniemi
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Komunikaty dla kandydatów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Ostatnie pożegnanie Wojciecha Radeckiego

  Zmarł wieloletni pracownik Wydziału Zaopatrzenia KWP w Poznaniu Wojciech Radecki. Msza pogrzebowa odbędzie się 14 grudnia br. o godz. 18.30 w Kościele p.w. św. Trójcy przy ul. 28 Czerwca 1956 r. 328.

 2. Kalisz - Rozpoznajesz te kobiety? Zadzwoń - video

  Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Blizanowie poszukują sprawców kradzieży, do której doszło w październiku br. na terenie gminy Blizanów. Kamery monitoringu zarejestrowały sylwetki dwóch kobiet, które mają związek z tym zdarzeniem. Wszystkich, którzy rozpoznają osoby z nagrania, prosimy o kontakt z Policją.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. Kalisz - Policjant wyróżniony medalem Ministra Zdrowia

  „Pomagamy i chronimy” to hasło zgodne z duchem policyjnej służby. Pomagać można na wiele sposobów, wie o tym st. sierż. Sebastian Szmaja, który jest dzielnicowym i jednocześnie honorowym dawcą krwi. Jego zaangażowanie na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia zostało docenione. Kaliski policjant został wyróżniony odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznakę tą nadaje minister właściwy do spraw zdrowia.

 5. Września - Św. Mikołaj z sierż. Pyrkiem na oddziale dziecięcym

  Na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego we Wrześni odbyły się wyjątkowe mikołajki. Małych pacjentów odwiedzili Święty Mikołaj oraz maskotka Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek. Podczas wizyty każdy dzielny pacjent otrzymał certyfikat grzecznego dziecka.

 6. Złotów - Policjanci udaremnili kradzież transformatora i zatrzymali sprawców na gorącym uczynku

  Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotowie udaremnili kradzież i zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców, którzy usiłowali dokonać kradzieży transformatora elektrycznego wartości 30 tysięcy złotych. Ponadto jeden z mężczyzn odpowie za posiadanie amfetaminy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 7. Ostrów Wlkp. - Nieuczciwe kobiety wchodziły do mieszkań - zostały zatrzymane

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwie kobiety, które pod pretekstem sprzedaży koców wchodziły do mieszkań na terenie miasta. Zatrzymane kobiety podejrzane są m. in. o kradzież pieniędzy w kwocie 25 tysięcy złotych i tysiąca euro.

 8. KWP - Narodowe Święto Niepodległości

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej policjanci i pracownicy Wielkopolskiej Policji uczestniczyli w uroczystej zbiórce, zorganizowanej w Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uroczystość, w której uczestniczył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, była formą uczczenia przez mundurowych 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wyjątkową okazją do złożenia ślubowania przez 50 nowo przyjętych policjantów i policjantek.

 9. Poznań - Działania poznańskiej drogówki na autostradzie A2

  Poznańscy policjanci przeprowadzili działania kontrolne skierowane na wyeliminowanie negatywnych zachowań kierujących pojazdami. Kontrole odbyły się na poznańskim odcinku autostrady A2 i były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach ze szczególnym zwróceniem uwagi na przestrzeganie przepisów przez kierujących pojazdami ciężarowymi. W trakcie akcji mundurowi skontrolowali 23 pojazdy ciężarowe, w tym 10 za niedostosowanie się do znaku B-26, czyli zakazu wyprzedzania.

 10. Piła - Ukradli motorower, walizkę i 3 kg kiełbasy

  Policjanci z Posterunku Policji w Ujściu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Ujście. Łupem złodziei padł motorower, walizka oraz 3 kg kiełbasy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad 3 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Ujście. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 10 lat.

Praca w Policji