Piła - Włamywacze zatrzymani, mienie odzyskane - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piła - Włamywacze zatrzymani, mienie odzyskane

Data publikacji 24.05.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy odzyskali w znacznej części mienie, które zostało skradzione z altany działkowej. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad tysiąca złotych. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymanym mężczyznom grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Jak ustalili zajmujący się sprawą śledczy, do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ulicy Koszyckiej w Pile.Nieznani sprawcy po uprzednim uszkodzeniu kłódki w drzwiach wejściowych, weszli do środka altany i ukradli sprzęt ogrodniczy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwote ponad 1 tysiąca złotych.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu pilscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze na bieżąco analizowali zebrane w sprawach materiały. Po kilku dniach od zdarzenia, śledczy wpadli na ślad sprawców. 21 maja br. policjanci zatrzymali na terenie Piły dwóch mężczyzn, którzy trafili prosto do policyjnego aresztu.

Sprawcy przyznali się do popełnionego przestępstwa. Nie potrafili wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Policjanci podczas wykonywania czynności odzyskali znaczną część skradzionego mienia. Zatrzymani to 25-letni mieszkaniec Trzcianki oraz 31-letni pilanin. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 10 lat.

 

 

Żaneta Kowalska/PG

  • 11