Września – Okradały seniorów – zostały zatrzymane - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Września – Okradały seniorów – zostały zatrzymane

Data publikacji 13.09.2017

Policjanci z wrzesińskiej komendy Policji zatrzymali na gorącym uczynku dwie kobiety, które próbowały okraść staruszkę podając się na pracownice wodociągów. Mieszkanki powiatu poznańskiego usłyszały zarzuty. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i nieufności wobec osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego mieszkania.

Ulice nie są patrolowane jedynie przez policjantów  prewencji, których oznakowany radiowóz i mundur widać z daleka. O bezpieczeństwo dbają także policjanci z pionu kryminalnego. Oni nie rzucają się w oczy, dzięki czemu mogą szybko i skutecznie zareagować, gdy sytuacja tego wymaga.

Przykładem jest zdarzenie, do którego doszło tydzień temu na ulicy Konopnickiej we Wrześni.  W piątek 8 września około godziny 13.00, będący w służbie policjant Wydziału Kryminalnego przejeżdżał akurat przez osiedle, kiedy zauważył dwie młode kobiety wchodzące do klatki schodowej bloku mieszkalnego. Pozornie oczywista sytuacja wydała się policjantowi podejrzana. Wiedział, że kilka dni wcześniej dwie kobiety okradły 77-letnią mieszkankę miasta.

Funkcjonariusz postanowił sprawdzić kim są kobiety i co robią na osiedlu. Kiedy wszedł na klatkę schodową, jedna z kobiet stała w drzwiach mieszkania. Zapytana czy jest lokatorką odpowiedziała, że nie. Stwierdziła, że czeka na swojego kolegę. Policjant od razu zorientował się, że kobieta kłamie. Wtedy okazało się, że jej towarzyszka zamknęła się z właścicielką mieszkania w łazience. Wcześniej poinformowała starszą panią, że jest pracownicą miejskich wodociągów i sprawdza intensywność strumienia wody w kranie.

Obydwie kobiety od razu zostały zatrzymane i przy wsparciu wezwanych na miejsce policjantów prewencji – przewiezione na komendę. Wtedy też wyszło na jaw, że to właśnie one okradły starszą panią 5 września. Mieszkanki powiatu poznańskiego w wieku 24 i 36 lat usłyszały zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Wrzesińscy policjanci ostrzegają przed wpuszczaniem nieznanych osób do mieszkań. Pamiętajmy, że wszystkie urzędy czy instytucje - najczęściej za pośrednictwem spółdzielni lub wspólnot mieszkaniowych – uprzedzają lokatorów o wizycie swoich przedstawicieli.  Bądźmy bardzo nieufni wobec wszystkich, którzy przy wykorzystaniu różnych argumentów próbują wejść do naszego domu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości o intencji niezapowiedzianych gości – poinformujmy o tym Policję. 

Adam Wojciński/IL

Praca w Policji