Poznań - Skuteczny pościg za poszukiwanym - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Poznań - Skuteczny pościg za poszukiwanym

25-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce zaczęli go ścigać ulicami Poznania i skutecznie go zatrzymali. Jak się okazało, kierowca pojazdu nie miał uprawnień do kierowania samochodem, a także był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem i odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności.

14 września br. wczesnym rankiem, kryminalni z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce przejeżdżali ulicą Wichrową w pobliżu ogródków działkowych. Przed bramą wejściową na teren ROD zauważyli zaparkowany samochód, a w nim siedzącego mężczyznę. Rozpoznali, że jest to poszukiwana przez nich osoba. Gdy kierowca pojazdu rozpoznał także funkcjonariuszy, zaczął uciekać z dużą prędkością ulicami miasta.

Kryminalni natychmiast rozpoczęli pościg. Powiadomili dyżurnego o zaistniałym zdarzeniu, a kierowcy dawali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna jednak nie reagował na polecenia policjantów. Swoją agresywną i brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Łamał wiele przepisów drogowych. Uciekał w kierunku poznańskich Smochowic, a gdy znalazł się w ślepej uliczce, chciał uciekać na pieszo. Jednak nie zdążył dobrze wyjść z samochodu, gdy został skutecznie obezwładniony przez kryminalnych.

Okazało się, że rozpoznanie policjantów z Jeżyc było doskonałe. Mężczyzna faktycznie okazał się poszukiwany, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. 25-latka poszukiwały sądy w Poznaniu, Kielcach i Wejherowie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem i odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności.

 

 

Piotr Garstka

Praca w Policji