Poznań - Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Poznań - Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie

Data publikacji 06.07.2018

Kilkunastu policjantów i policjantek z całego kraju wzięło udział w Mistrzostwach Polski Policji w ramach Super League Triathlon. Przedstawiciele wielkopolskich policjantów zajęli drugie i trzecie miejsce. Funkcjonariusze z naszego województwa regularnie startują w tego typu zawodach, łącząc pasję z podnoszeniem sprawności.

W ramach Super League Triathlon w Poznaniu  1 lipca br. odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie. Wydarzenie zorganizowano nad poznańskim Jeziorem Maltańskim, a trasa rowerowa biegła wzdłuż miasta do Kostrzyna i z powrotem. Wyzwanie podjęło kilkunastu policjantów z całego kraju. Dystans jaki był do pokonania to 1900 metrów wpław, 90 km rowerem i 21,1 km biegiem.

Najlepszym z najlepszych puchary i nagrody wręczała Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Naczelnika podinsp. Mirosława Fleischer. Na podium stanęli:

Marek Kowalczyk z KWP w Bydgoszczy z czasem 4:20:39
Adrian Stempniak z OPP w Poznaniu z czasem 4:26:36
Mateusz Nowicki z OPP w Poznaniu z czasem 5:02:30

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom, gratulujemy! Uczestnictwo w tego typu imprezach to doskonała okazja do rozwijania swoich sportowych pasji, podnoszenia zawodowych kwalifikacji, a przede wszystkim promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Maciej Święcichowski/DPB

Praca w Policji