Śrem - Policjanci zagrali dla chorych dzieci - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Śrem - Policjanci zagrali dla chorych dzieci

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wzięli udział w II Charytatywnym Turnieju Piłkarskim im. Zbigniewa Broniarza. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zebranie funduszy, aby pomóc trójce chorych dzieci - Adriannie zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni oraz braciom Michałowi i Krzysiowi, którzy cierpią na dziecięce porażenie mózgowe.

23 czerwca br. drużyna składająca się z policjantów śremskiej Komendy wzięła udział w II Charytatywnym Turnieju Piłkarskim im. Zbigniewa Broniarza pn. „Gramy ze Zbyszkiem dla Ady, Misia i Krzysia”, który odbył się na stadionie w Parku Miejskim w Śremie.

Organizatorzy przedsięwzięcia, czyli sympatycy sportu, zebrani w Uczniowskim Klubie Sportowym w Śremie już w ubiegłym roku postanowili, że charytatywny turniej będzie nosił imię Naszego Kolegi śp. Zbigniewa Broniarza, wieloletniego Kierownika Referatu Ruchu Drogowego. Był on pasjonatem piłki nożnej, pracował społecznie dla rozwoju tej dyscypliny w Śremie i jak to trafnie określili organizatorzy imprezy był „wiernym i oddanym kibicem małych sportowców”.

Celem tegorocznego turnieju było zebranie pieniędzy na kosztowne leczenie trójki dzieci: Adrianny zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni oraz braci Michała i Krzysia, którzy cierpią na dziecięce porażenie mózgowe.

Przed turniejem w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zebrano pieniądze, które stanowiły wpisowe drużyny do udziału w rozgrywkach. Zarówno policjanci ze wszystkich komórek organizacyjnych śremskiej jednostki, jak i pracownicy cywilni dołożyli w ten sposób swoją cegiełkę, aby pomóc potrzebującym dzieciom.

Ostatecznie do udziału w imprezie zgłosiło się 10 drużyn reprezentujących różne instytucje i firmy, a turniej rozpoczął się rozgrywkami małych piłkarzy. 18 drużyn z rocznika 2010 z całej Wielkopolski wsparło śremską akcję. Przez cały dzień zbierano też pieniądze do oznaczonych puszek. W sumie podczas turnieju dla  Ady, Misia i Krzysia zebrano ponad 22 tys. zł!!! Brawa dla wszystkich, którzy wsparli potrzebujące dzieci i ich rodziców.

Niewątpliwie turniej dostarczył też ogromnych emocji tym wszystkim, którzy kibicowali piłkarskim zmaganiom. Drużyna składająca się z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Śremie wypadła bardzo dobrze i zajęła II miejsce.

Ewa Kasińska/DPB

  • Policjanci zagrali dla chorych dzieci
  • Policjanci zagrali dla chorych dzieci
  • Policjanci zagrali dla chorych dzieci
  • Policjanci zagrali dla chorych dzieci
  • Policjanci zagrali dla chorych dzieci
  • Policjanci zagrali dla chorych dzieci
Praca w Policji