Ostrzeszów - Wakacyjny rajd rowerowy - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Ostrzeszów - Wakacyjny rajd rowerowy

Data publikacji 19.07.2018

Piękna pogoda oraz dobre humory dopisywały uczestnikom III Wakacyjnego Rajdu Rowerowego pt. „Jeździmy, bo lubimy”, który w minioną niedzielę odbył się w ramach autorskiego programu prewencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie „Seniorzy i młodzież – dwa pokolenia, jeden cel”.

Wakacyjny Rajd Rowerowy organizowany przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego - zwłaszcza seniorów. Wpisał się on już na stałe w kalendarz imprez profilaktycznych. Rajd rozpoczął się w niedzielę tj. 15.07.2018 r. o godzinie 08:30 na ostrzeszowskim rynku, skąd uczestnicy ruszyli na wyznaczoną przez organizatorów trasę.

Trasa rajdu corocznie przebiega przez miejscowość Grabów nad Prosną, gdzie do startującej z Ostrzeszowa grupy dołącza kolejna ekipa miłośników „dwóch kółek”. W Grabowie nad Prosną 90 osobowy peleton ruszył w dalszą trasę, która w tym roku prowadziła przez miejscowości Dębicze, Mieleszówka, Bobrowniki, Marszałki, gdzie przy sali OSP nastąpiło oficjalne zakończenie rajdu. 

Piękna pogoda oraz dobry humor towarzyszyły uczestnikom rajdu przez cały czas trwania przedsięwzięcia. Przygotowany przez policjantów poczęstunek pozwolił na miłe spędzenie czasu na wspólnych rozmowach oraz wymianie wrażeń. Dziękując miłośnikom rowerowych wycieczek za udział w kolejnym rajdzie organizator przekazał wszystkim uczestnikom drobne upominki. Wzruszającym momentem dla organizatorów było podziękowanie odczytane w imieniu wszystkich przez p. Bernadettę Ławniczak, coroczną uczestniczkę policyjnych rajdów.

W związku z motywem przewodnim organizowanej imprezy, którym było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród uczestników ruchu drogowego, "rajdowcy" w asyście policjantów uczestniczących w rajdzie udali się do miejscowości Grabów nad Prosną oraz do Ostrzeszowa, gdzie zakończyły się niedzielne zmagania.

Warto również podkreślić, że przedsięwzięcie wspierają także mieszkańcy powiatu kępińskiego, którzy w organizowanym przez policjantów rajdzie wzięli udział drugi rok z rzędu.

Organizatorzy III Wakacyjnego Rajdu Rowerowego pt.” Jeździmy, bo lubimy” serdecznie dziękują uczestnikom za tak duże zainteresowanie przedsięwzięciem ostrzeszowskiej komendy, które z roku na rok gromadzi coraz większe grono odbiorców. Dziękując za zaufanie oraz miłe słowa kierowane do policjantów i innych osób uczestniczących w zabezpieczeniu zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach profilaktycznych w ramach programu „Seniorzy i młodzież – dwa pokolenia, jeden cel”.

Dziękujemy Ratownictwu Medycznemu "Wawrzyniak" za medyczne zabezpieczenie rajdu oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego zorganizowania.

 

 

Magdalena Hańdziuk/PG

  • Wakacyjny rajd rowerowy #1
  • Wakacyjny rajd rowerowy #2
  • Wakacyjny rajd rowerowy #3
Praca w Policji