Ostrów Wlkp. - Zatrzymany za włamanie i kradzieże - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Ostrów Wlkp. - Zatrzymany za włamanie i kradzieże

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali 32-latka podejrzanego o włamanie i kradzieże. Mężczyzna kradł głównie elektronarzędzia. Łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych wyniosła blisko 4 tys. złotych. Już wkrótce sąd zadecyduje o dalszym losie podejrzanego. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży i włamania. Okazał się nim 32-letni mężczyzna. Sprawca, w pierwszych dniach sierpnia tego roku włamał się do garażu na terenie działki budowlanej, skąd skradł elektronarzędzia o wartości blisko 1,5 tysięcy złotych. Kradzież z włamaniem miała miejsce w Ostrowie Wielkopolskim. Jednak, to nie jedyne przestępstwo 32-latka. Mężczyzna w połowie lipca i na początku sierpnia tego roku z pomieszczenia namiotu magazynowego znajdującego się na terenie działki budowlanej w powiecie ostrowskim skradł m. in. piły spalinowe, odkurzacze, rowery. Starty jakie wyrządził w tym przypadku oszacowano na ponad 2 tysiące złotych.

Część skradzionego mienia została odzyskana. Podejrzany o włamanie i kradzieże, przyznał się do dokonania tych przestępstw i tłumaczył policjantom, że elektronarzędzia sprzedawał przygodnie napotkanym osobom.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz za popełnione przestępstwa 32-letni mężczyzna odpowie przed sądem.

 

 

Małgorzata Łusiak/PG

Praca w Policji