Kalisz - Spotkanie z dzielnicowym - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Kalisz - Spotkanie z dzielnicowym

Dzielnicowi to policjanci, którzy znają mieszkańców swoich rejonów oraz nurtujące ich problemy, a także potrafią rozpoznać zagrożenia dotyczące przestępczości. Dzielnicowi dbając o bezpieczeństwo lokalnej społeczności realizują zadania związane z profilaktyką społeczną. Również w wakacje można spotkać mundurowych na festynach i imprezach plenerowych, gdzie przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Lato to okres, kiedy organizowane są różnego rodzaju imprezy plenerowe, w których uczestniczą nie tylko najmłodsi, ale również ich rodzice i dziadkowie. Kaliscy policjanci, a szczególnie dzielnicowi aktywnie uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach, ponieważ są one doskonałą okazją do spotkania się z mieszkańcami i przekazania istotnych informacji na temat prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu.

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym pokazał dzielnicowy z Posterunku Policji w Liskowie sierż. szt. Michał Wypych. Podczas pikniku rodzinnego przygotował kilka atrakcji dla uczestników tego letniego spotkania. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, podczas którego mogli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa. W trakcie wykonywania prac konkursowych dzielnicowy rozmawiał z dziećmi przypominając im o elementach odblaskowych oraz bezpieczeństwie podczas pieszych i rowerowych wycieczek. Po wręczeniu nagród laureatom konkursu, przyszedł czas na policyjne pokazy. Przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi przygotowali krótki pokaz tresury psów oraz opowiedzieli na czym polega ich codzienna praca. Na zakończenie, najmłodsi mogli porozmawiać z policjantami i szczegółowo wypytać, o pracę i codzienne treningi czworonożnych funkcjonariuszy.

Dla najmłodszych jedną z największych atrakcji jest możliwość przymierzenia policyjnego sprzętu, dlatego tego dnia na specjalnie przygotowanym przez mundurowych stoisku nie zabrakło kamizelek, hełmów, tarczy oraz innych policyjnych akcesoriów, które dzieci mogły przymierzyć, by poczuć się przez chwilę jak prawdziwi stróże prawa.

Podczas festynu rodzinnego mieszkańcy mogli również porozmawiać ze swoim dzielnicowym. Sierż. szt. Michał Wypych tłumaczył w jaki sposób można się z nim skontaktować, odpowiadał również na pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zakłócania ciszy nocnej oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Osobom, które wybierają się na zasłużony letni wypoczynek dzielnicowy przypominał o aplikacji „Moja Komenda”, która w łatwy sposób pomoże nam zlokalizować najbliższą jednostkę Policji, a następnie wskaże, jak najszybciej do niej trafić.

 

 

Anna Jaworska-Wojnicz/PG

Praca w Policji