KWP - Policyjne małżeństwo na urlopie udaremniło kradzież - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Policyjne małżeństwo na urlopie udaremniło kradzież

Data publikacji 16.01.2019

Policyjne małżeństwo z Wielkopolski podczas urlopu w Krakowie, będąc świadkami kradzieży, od razu przystąpili do działania. Szybko obezwładnili napastniczkę i przekazali ją przybyłemu na miejsce patrolowi. Dodatkowo, po sprawdzeniu okazało się, że kobieta była poszukiwana przez sąd w Hiszpanii.

Policjant z Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Poznaniu razem z żoną – policjantką KPP w Jarocinie, podczas urlopu w Krakowie musiało na chwilę przerwać wypoczynek i zwiedzanie Sukiennic. Byli świadkami jak młoda kobieta próbowała okraść jedną z turystek. Korzystając z nieuwagi, chciała zabrać z plecaka portfel i dokumenty.

Jednak poszkodowana była czujna i zaczęła się bronić przed napastniczką. Policjanci od razu zareagowali i szybko obezwładnili kobietę, która widząc co się dzieje, próbowała uciec. Została przekazana umundurowanemu patrolowi Policji, który przyjechał na miejsce. Po sprawdzeniu okazało się, że 24-letnia mieszkanka Bułgarii jest dodatkowo poszukiwana europejskim nakazem aresztowania, wydanym przez sąd w Hiszpanii. Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadził Komisariat I Policji w Krakowie.

Maciej Święcichowski