KWP - Konkursowe zamagania dzieci i młodzieży - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Konkursowe zamagania dzieci i młodzieży

Data publikacji 29.03.2019

29 marca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się Finał Wojewódzki XII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowych dla dzieci ze szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Od lat te turnieje cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Ich głównym celem jest wzrost świadomości odpowiednich zachowań, już od najmłodszych lat.

Organizacja tego typu konkursów jest możliwe dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów, które codziennie pracują na rzecz bezpieczeństwa. Organizatorem tegorocznej edycji był Zarząd okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu i Wydział Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu przy ogromnym wsparciu Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Poznania, Kalisza, Konina, Leszna i Piły, Automobilklubu Wielkopolska, Straży Miejskiej Miasta Poznania i Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich Pana Przemysława Trawy.

Zmagania młodzieży składały się z 3 części. Na początku należało się wykazać odpowiednią wiedzą teoretyczną z zakresu ruchu drogowego. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Część grupy sprawdzała w praktyce umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Pod okiem doświadczonych ratowników dzieci musiały zmierzyć się ze scenką, gdzie dwie osoby potrzebowały pomocy medycznej. Pozostała grupa, na specjalnie przygotowanym torze, wykazywała się umiejętnością precyzyjnej jazdy na rowerze. 

Turniej przebiegał w zaciętej i sportowej atmosferze. Po podliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową Specjalną nr 19 klasa gimnazjalna w Kaliszu w składzie: Maciej Podolski, Krzysztof Jaworski, Kacper Janik. Opiekunem grupy jest Pani Marta Szymanowska. Zwycięzcy wezmą udział w finale krajowym, który odbędzie się  w dniach 13-14 czerwca br. w Policach.

Na MTP przy okazji Poznań Motor Show również Wydział Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu wystawił 3 pojazdy, które są wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie.

Maciej Święcichowski