Złotów – Okradł starszą panią, został zatrzymany - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Złotów – Okradł starszą panią, został zatrzymany

Data publikacji 05.09.2019

Złotowscy policjanci kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który wykorzystując dobre serce 75-latki ukradł jej portfel. Teraz za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

75-letnia mieszkanka Złotowa 29 sierpnia br. po południu poszła na zakupy do pobliskiego sklepu.  Po załatwieniu wszystkich sprawunków postanowiła przespacerować się miejscową promenadą. Kiedy wracała do domu nieznajomy mężczyzna poprosił ją o pieniądze na jedzenie.

Kiedy wyciągnęła portfel z torebki, mężczyzna wyrwał go z rąk kobiety i zaczął uciekać. W portfelu znajdowała się znaczna część emerytury starszej pani. Całą sytuację zauważyło kilku przechodniów. Dwóch z nich ruszyło w pościg za złodziejem, jednak nie zdołali go dogonić. W tym samym czasie inny z przechodniów powiadomił o całym zdarzeniu złotowskich policjantów. Funkcjonariusze błyskawicznie pojawili się na miejscu i po ustaleniu rysopisu sprawcy rozpoczęli jego poszukiwania.

Kilkadziesiąt minut później złodziej był już w rękach funkcjonariuszy. Sprawcą kradzieży okazał się 42-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Tarnówka, notowany za podobne przestępstwa. Mężczyznę przewieziono do policyjnego aresztu. Za kradzież 42-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Maciej Forecki/IL