Września - Zatrzymani za zniszczenie 6 samochodów - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Września - Zatrzymani za zniszczenie 6 samochodów

Wrzesińscy policjanci zatrzymali 2 mieszkańców Wrześni, którzy uszkodzili zaparkowane samochody. Wartość poniesionych strat oszacowana przez właścicieli wyniosła 17350 złotych. Za popełnienie czynu zniszczenia mienia mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, 1 września br. o godzinie 9:50 odebrali zgłoszenie o zniszczeniu 6 pojazdów na ul. Kościelnej we Wrześni. W trakcie czynności zostali ustaleni wszyscy właściciele, którzy wstępnie zaczęli szacować swoje straty. W ostatecznym rozrachunku w wyniku uszkodzeń do których doszło 31 sierpnia br. w godzinach nocnych właściciele dwóch Mercedesów, BMW, Renault Clio, Forda Focusa oraz motorowera Router oszacowali straty łącznie na 17350 złotych. Ogólnie uszkodzenia w pojazdach były w postaci zniszczonej powłoki lakierniczej, połamanych lusterek, emblematów oraz zarysowanie szyb.

W sprawie zostało wszczęte dochodzenie, które doprowadziło najpierw do wytypowania, a w konsekwencji do zatrzymania w dniu 3 września br. w godzinach porannych dwóch sprawców tego przestępstwa. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 19-latkowi oraz 23-latkowi oboje mieszkańcy Wrześni zarzutów zniszczenia mienia.

Mężczyźni złożyli stosowne wyjaśnienia, w których przyznali się do zniszczenia samochodów. Za popełnienie czynu zniszczenia mienia mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Adam Wojciński/PG