Aktualności

Szamotuły - Policjant i prokurator w czasie wolnym zatrzymali pijanego kierowcę

Policjant z Wydziału Prewencji szamotulskiej komendy wspólnie z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Szamotułach w czasie wolnym zatrzymali pijanego kierowcę. 49-latek kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjantem jest się przez całą dobę. Funkcjonariusze również w czasie wolnym od służby reagują w każdym przypadku, gdy łamane jest prawo. Tym razem funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wspólnie z prokuratorem z szamotulskiej prokuratury w czasie wolnym zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

10 pażdziernika br. tuż przed godziną 23 policjant i prokurator, którzy jechali z kierunku Obrzycka w kierunku Szamotuł w Gaju Małym, zauważyli dziwnie jadącego peugeota. Kierowca z tego auta, które podążało przed funkcjonariuszami, jechał tzw. „szlaczkiem”.  Kierujący peugeotem nagle zjechał na pobliską stację paliw w Szamotułach, gdzie funkcjonariusze podbiegli do kierującego i odebrali mu kluczyki od samochodu. Następnie powiadomili oficera dyżurnego, a ten z kolei wysłał na miejsce patrol interwencyjny. Peugeotem podróżowało dwóch mężczyzn, byli to mieszkańcy gminy Obrzycko w wieku 43 i 49 lat. Kierowca jaki i pasażer peugeota byli nietrzeźwi. 49-letek, który przyznał się do kierowania peugeotem miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.  Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał pasażer peugeota.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto jak się okazało 49-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, za co grozi mu kara grzywny.

Szybka reakcja i czujność funkcjonariuszy policji i prokuratury pozwoliły być może uniknąć tragedii, do której mógłby doprowadzić nietrzeźwy kierujący na drodze.

 

 

Sandra Chuda/PG