Ostrzeszów - Akcja „Nakręć się z RADOŚCIĄ DZIECKA” - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Ostrzeszów - Akcja „Nakręć się z RADOŚCIĄ DZIECKA”

Data publikacji 25.11.2019

Dobiegła końca jesienna akcja „Nakręć się z RADOŚCIĄ DZIECKA” zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie we współpracy ze Stowarzyszeniem „Radość Dziecka”. Wspólnie zebraliśmy 420 kg plastikowych nakrętek.

Za nami kolejna edycja akcji „Nakręć się z RADOŚCIĄ DZIECKA”, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia oraz Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie na rzecz Hani Wawrzyniak - dziewczynki chorej na zanik kości piszczelowych. Dziewczynka, aby mogła chodzić musiała przejść szereg operacji, w tym amputacje jednej nóżki. By Hania mogła się poruszać potrzebne są protezy.

Bardzo cieszymy się, że z roku na rok jest co raz więcej osób, które pragną pomóc dziewczynce, tym samym przyłączając się do naszej zbiórki plastikowych nakrętek. Tylko w okresie od 21 września do 15 listopada br. udało nam się zebrać 420 kg nakrętek‼! Jest to nasz rekord, który osiągnęliśmy razem z WAMI - ludźmi dobrego serca.

Zebrane nakrętki zostały już przekazane rodzicom Hani, a pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na nowe protezy. Dzięki ludziom dobrej woli Hania może chodzić.

Już dziś zachęcamy do zbierania nakrętek oraz zapraszamy do przyłączenia się do kolejnej zbiórki, która odbędzie się wiosną.
 
Magdalena Hańdziuk/DPB