Konin - Wandale z zarzutami - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Konin - Wandale z zarzutami

Trzech młodych mężczyzn – w tym jednego nieletniego – zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Golinie. Usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia, polegającego na zniszczeniu elementów wyposażenia parku w Kazimierzu Biskupim. Straty oszacowano na ponad 10.000 zł.

Do aktu wandalizmu doszło najprawdopodobniej z soboty na niedzielę, tj. 23/24 listopada. Czterech młodych mężczyzn, mieszkańców Kazimierza Biskupiego i Konina w wieku 16, 17, 18 i 19 lat najwyraźniej rozpierała energia i postanowili wyładować ją na elementach wyposażenia parku w Kazimierzu Biskupim. W sobie tylko znany sposób zniszczyli przęsła ogrodowe, koszy na odpady, trzy lampy doświetlające, drewniane paliki i brzozę. Straty zostały wycenione na nieco ponad 10.000 zł.

26 listopada br. policjanci z posterunku w Kazimierzu Biskupim znali już nazwiska wandali. Pozostało ich tylko poszukać. Miejscowych – 17 i 18-latka oraz 16-latka z Konina mundurowi zatrzymali jeszcze tego samego dnia. Dorośli usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia, a nieletniemu przedstawiono czyn karalny przez niego popełniony. Wszyscy odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Kodeks karny za przestępstwo uszkodzenia mienia przewiduje do 5 lat więzienia – nie dotyczy to oczywiście nieletniego, którym zajmie się sąd rodzinny. Policjanci poszukują jeszcze najstarszego – 19-latka z Konina, ale są w posiadaniu jego pełnych danych, więc jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu. 

 

 

Marcin Jankowski/PG